Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як і чому зміниться курс долара в Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: долар, валюта

  Після затяжних вихідних бізнес входить у звичайний режим. Відшкодований ПДВ витрачають на купівлю долара. Крім того, валюта потрібна для закупівлі сировини і матеріалів.

  9756_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Валюту також будуть купувати для того, щоб перевести кошти материнським компаніям за кордон у вигляді дивідендів. Зазвичай останнє відбувається під кінець року, але через свята (були небанківські дні) процес затягнувся.

  Що буде впливати на курс долара:

  бізнес починає закуповувати валюту з початком активного сезону;

  Нацбанк викуповує долар для поповнення золотовалютних резервів;

  в експортерів на руках велика кількість гривні – відшкодований ПДВ;

  Мінфін розмістить облігації держпозики тільки в середині січня (тоді іноземні компанії будуть купувати гривню для покупки держборгу).

  Крім того, вплив матиме і ситуацію на Близькому Сході. Конфлікт США й Ірану вже призвів до подорожчання нафти. Слідом виростуть і ціни на нафтопродукти. У результаті Україні доведеться витрачати більше валюти на покупку бензину і газу. Також дорожчає і золото.

  Аналітик Володимир Мазуренко впевнений: у січні тенденція розвернеться на 180 градусів і вже незабаром вартість американської валюти впевнені подолає позначку в 24 грн/$ і поступово буде тестувати вартість у 24,5 грн.

  "На найближчий тиждень, до середини січня, очікується поступова девальвація гривні. Причин для різких стрибків немає, проте плавне зростання долара зараз можна вважати найбільш імовірним сценарієм", – відзначає експерт.

  З такою ж оцінкою погоджується й аналітик Вадим Іосуб. "На найближчий тиждень ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 24,4 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 24,2/24,5 грн", – прогнозує експерт.

  Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "Укрділінг", за цей же час зросли з 23,74 / 23,79 до 24,09 / 24,12 (+1,5% / + 1,4%). Середні курси купівлі / продажу готівкового долара в банках за тиждень змінилися з 23,63/24,48 до 23,90 / 24,31 (+1,1% / - 0,7%).

  Правда, в більш тривалій перспективі, вважають у Нацбанку, причин для девальвації немає. Так, заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила про те, що зараз немає жодних зовнішніх загроз зараз для того, щоб гривня девальвувала. Сьогоднішній курс відображає рівень економіки. НБУ вважає, що в разі, якщо всі реформи і програми уряду будуть реалізовані, то теоретично гривня може ревальвувати і надалі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми