Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці закликають зняти з обігу нові монети

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: монети

  Слабозорі українці скаржаться на залізні гроші і просять враховувати їхню думку.

  2451_5dfc842880812.jpg (28.45 Kb)


  Не минуло й року після введення нових монет, як від президента зажадали скасувати всі існуючі металеві гроші. Нещодавно така петиція була зареєстрована на сайті глави держави. Її автор, Андрій Винниченко, свою вимогу аргументує тим, що монети дорогі у виготовленні, непрактичні, займають багато місця і у великій кількості багато важать.

  "А ще вони всіх дратують. Крім нумізматів", – стверджує автор петиції.

  "Особливу увагу хочу звернути на монети цінністю в гривню і більше. Я не знаю жодної людини, яка була б задоволена введенням цих монет в грошовий обіг. Навіть в маршрутних таксі часто лайка через те, що хтось не хоче отримати здачу монетами, а водій відповідає, що йому вони теж не потрібні", – додає Андрій Винниченко.

  За 10 днів петиція набрала 50 голосів з необхідних 25 тисяч.

  Як ми з'ясували, на сайті президента за 5 останніх років українці зареєстрували 29 петицій, що стосуються монет. В одних просять скасувати всі монети, в інших, навпаки, вимагають замінити ними паперові купюри, оскільки останні недовговічні. Серед цих вимог також є дві петиції, автори яких просять повернути в обіг монети номіналом 5 копійок.

  Автор однієї з петицій мотивує це тим, що в магазинах з'явилося "обкрадання в законі".

  "Українців змушують платити більше, мотивуючи тим, що 5 копійок для здачі немає, а 10 давати не хочуть. НБУ повинен повернути 5 копійок в обіг", – пише автор петиції Віталій Гончаренко.

  Як виявилося, введення в обіг нових монет і купюр – це головний біль для багатьох незрячих і слабозорих українців. Ми поспілкувалися з кількома з них, щоб дізнатися їхню думку. Більшість людей з проблемами зору просять владу перед введенням нових монет і купюр враховувати їхню думку. А ще краще – проводити опитування перед карбуванням нових монет і друкуванням нових банкнот.

  Незрячі і слабозорі люди кажуть, що стикаються з різними випадками, коли доводиться мати справу з монетами.

  "У нас є девіз: не робіть для нас без нас. І це стосується не тільки монет. Нас ніхто ні про що не питає. Наприклад, ставлять валідатори. Кому в транспорті давати картку для валідації? Хотіла б сказати так: подумайте, що в Україні є армія незрячих людей, про яких теж потрібно подумати", – говорить заступник директора Білоцерківського навчально-виробничого підприємства Українського товариства сліпих Любов Красноштан.

  Її колеги також озвучили нам свої думки.

  Світлана Данилюк:

  "Наприклад, я зовсім нічого не бачу, у чоловіка є залишок зору. Питання з монетами ми вирішуємо так: спочатку відкладаємо їх в сторону. Коли щось купуємо, то пропонуємо продавцеві вибрати монети потрібного номіналу. Я можу відрізнити монети за їх розміром. Справа в тому, що вони трохи різні за розміром. Хотілося б, щоб діаметри відрізнялися істотно".

  Сергій Грачов:

  "А у мене складнощів з розпізнаванням монет не виникає. Вони різні за діаметром, у них різні "бордюрчики". Якщо влада планує вводити ще монети інших номіналів, то монету номіналом в 50 копійок потрібно вивести з обороту. Так було б простіше. При цьому скажу так: нам, незрячим, монети розрізняти легше, ніж купюри. Але купюри номіналом 1,2 і 5 гривень однакові. А монети – різні. Також важливо, щоб на купюрах були тактильні мітки, завдяки яким можна було б відрізняти номінали".

  Антоніна Гопаца:

  "Я можу сказати, що продавці не завжди чинять чесно. Кажуть, що з твоїх рук беруть монету номіналом в одну гривню, а насправді беруть дві. Свої монети я намагаюся якомога швидше збути, тому що ними незручно розплачуватися. Таке ж я чую і від людей похилого віку. Погано, що перед випуском монет влада не запитала думку незрячих людей".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми