Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Financial Тimes: інвестори повірили Зеленському

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Промова президента України в Давосі вразила іноземних інвесторів.

  5436_19771851_davos1.jpg (26.21 Kb)


  Україна продала 1,25 млрд євро нового боргу при рекордно низьких відсотках за позиками, скориставшись оптимізмом інвесторів щодо програми реформ президента України Володимира Зеленського та його нового уряду.

  У середу продажі нових 10-річних єврооблігацій в євро перевищили ліміт підписки і встановили відсоток доходу за облігаціями на рівні 4,375%.

  Після обрання Володимира Зеленського навесні минулого року інвестфонди активно інвестували в український борг, вважаючи, що президентська програма економічних реформ буде стимулювати зростання.

  "Це рідкісна країна, де відбуваються серйозні реформи, а економіка знаходиться в хорошому стані", – сказав Сабо, менеджер боргового портфеля ринків, що розвиваються, в Aberdeen Standard Investments, який купив облігації в середу. Він зазначив, що процентна прибутковість все ще приваблива в умовах, коли прибутковість у багатьох великих європейських економіках залишається в негативній зоні.

  Прем'єр-міністр Олексій Гончарук, який виступив вранці в четвер в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, описав продаж облігацій як вотум довіри, який буде сприяти подальшому скороченню рівня боргу, замінивши більш дороге фінансування.

  Співвідношення боргу до ВВП країни впало до 52% приблизно з 80% чотири роки тому, коли економіка відреагувала на наслідки анексії Криму Росією у 2014 році.

  "Ми випустили найдешевші єврооблігації в історії України", – сказав Олексій Гончарук.

  Тімоті Еш, аналітик компанії BlueBay Asset Management, заявив, що це "неймовірно", що Україна змогла продати борг за такої низької прибутковості.

  "Ще рік тому Україна не змогла б отримати менше 10 відсотків", – написав він у аналітичній записці.

  "Що мене зараз трохи хвилює, так це самовдоволення", – сказав Еш, зазначивши, що доступність дешевого фінансування з ринків облігацій може зменшити завзяття Володимира Зеленського в справі просування сприятливих для ринку реформ, що позначиться і на впливі Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Києві.

  Випуск облігацій відбувся після виступу Володимира Зеленського в Давосі, під час якого він пообіцяв прискорити реформи і рішуче протидіяти поширенню корупції. Президент оголосив про плани надання п'ятирічних податкових канікул зі сплати податку на прибуток для інвесторів, які вкладуть в країну більше 100 млн доларів або візьмуть участь у приватизації сотень великих державних підприємств.

  "Виклики, що стоять перед нами, українцями, змушують рухатися швидше, надихають нас робити неймовірне і неможливе", – сказав Зеленський.

  Прагнучи залучити прямі іноземні інвестиції і, таким чином, стимулювати зростання економіки, українські чиновники оголосили на Економічному форумі в Давосі про намір підписати угоду з найбільшим залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn на 10 років, щоб радикально реформувати "Укрзалізницю".

  Під час зустрічі в Давосі з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою президент України і прем'єр-міністр обговорили заходи, які необхідно здійснити до того, як правління МВФ затвердить нову кредитну програму в розмірі 5,5 млрд доларів.

  Показовим також є той факт, що BNP Paribas, JPMorgan і Raiffeisen Bank International виступили головними менеджерами і реєстраторами в новій угоді про продаж українських єврооблігацій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми