Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Financial Тimes: інвестори повірили Зеленському

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: інвестиції

  Промова президента України в Давосі вразила іноземних інвесторів.

  5436_19771851_davos1.jpg (26.21 Kb)


  Україна продала 1,25 млрд євро нового боргу при рекордно низьких відсотках за позиками, скориставшись оптимізмом інвесторів щодо програми реформ президента України Володимира Зеленського та його нового уряду.

  У середу продажі нових 10-річних єврооблігацій в євро перевищили ліміт підписки і встановили відсоток доходу за облігаціями на рівні 4,375%.

  Після обрання Володимира Зеленського навесні минулого року інвестфонди активно інвестували в український борг, вважаючи, що президентська програма економічних реформ буде стимулювати зростання.

  "Це рідкісна країна, де відбуваються серйозні реформи, а економіка знаходиться в хорошому стані", – сказав Сабо, менеджер боргового портфеля ринків, що розвиваються, в Aberdeen Standard Investments, який купив облігації в середу. Він зазначив, що процентна прибутковість все ще приваблива в умовах, коли прибутковість у багатьох великих європейських економіках залишається в негативній зоні.

  Прем'єр-міністр Олексій Гончарук, який виступив вранці в четвер в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, описав продаж облігацій як вотум довіри, який буде сприяти подальшому скороченню рівня боргу, замінивши більш дороге фінансування.

  Співвідношення боргу до ВВП країни впало до 52% приблизно з 80% чотири роки тому, коли економіка відреагувала на наслідки анексії Криму Росією у 2014 році.

  "Ми випустили найдешевші єврооблігації в історії України", – сказав Олексій Гончарук.

  Тімоті Еш, аналітик компанії BlueBay Asset Management, заявив, що це "неймовірно", що Україна змогла продати борг за такої низької прибутковості.

  "Ще рік тому Україна не змогла б отримати менше 10 відсотків", – написав він у аналітичній записці.

  "Що мене зараз трохи хвилює, так це самовдоволення", – сказав Еш, зазначивши, що доступність дешевого фінансування з ринків облігацій може зменшити завзяття Володимира Зеленського в справі просування сприятливих для ринку реформ, що позначиться і на впливі Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Києві.

  Випуск облігацій відбувся після виступу Володимира Зеленського в Давосі, під час якого він пообіцяв прискорити реформи і рішуче протидіяти поширенню корупції. Президент оголосив про плани надання п'ятирічних податкових канікул зі сплати податку на прибуток для інвесторів, які вкладуть в країну більше 100 млн доларів або візьмуть участь у приватизації сотень великих державних підприємств.

  "Виклики, що стоять перед нами, українцями, змушують рухатися швидше, надихають нас робити неймовірне і неможливе", – сказав Зеленський.

  Прагнучи залучити прямі іноземні інвестиції і, таким чином, стимулювати зростання економіки, українські чиновники оголосили на Економічному форумі в Давосі про намір підписати угоду з найбільшим залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn на 10 років, щоб радикально реформувати "Укрзалізницю".

  Під час зустрічі в Давосі з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою президент України і прем'єр-міністр обговорили заходи, які необхідно здійснити до того, як правління МВФ затвердить нову кредитну програму в розмірі 5,5 млрд доларів.

  Показовим також є той факт, що BNP Paribas, JPMorgan і Raiffeisen Bank International виступили головними менеджерами і реєстраторами в новій угоді про продаж українських єврооблігацій.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми