Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав фактори девальвації гривні

  • Джерело: golos.ua.  → Ключові теги: гривня

    Фундаментальних факторів для зміцнення нацвалюти, на жаль, немає. Українська модель економіки як була сировинною, так сировинною і залишилася.

    2278_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це повідомив економіст Віктор Скаршевський.

    За його словами, нещодавно Нацбанк опублікував досить примітні дані про дефіцит торгового балансу за 2019 рік – мінус 13,9 млрд доларів.

    “Тобто, ми майже на 14 млрд доларів більше купуємо товарів, ніж продаємо. Це ще не абсолютний рекорд, як це було в 2012-13 роках, але по відношенню до 2015 року дефіцит торгового балансу збільшився в 4 рази – з мінус 3,5 до мінус 13,9 млрд доларів”, – констатував експерт.

    Покривається цей дефіцит, зазначив він, за рахунок коштів, які переказують заробітчани, а також за рахунок нових боргів.

    “Наприклад, минулого року, якщо взяти чистий приплив від нерезидентів в ОВДП, – це 4,3 млрд доларів. Для порівняння, згідно з даними НБУ, надходження від заробітчан становлять 12 млрд доларів”, – констатував Віктор Скаршевський.

    За словами експерта, в ситуації, що склалася, існують такі ризики: інтерес нерезидентів до українських ОВДП поступово охолоджується через зниження облікових ставок. Другий момент-погіршення ситуації у світовій економіці і так званий “чорний лебідь”.

    “Не такий страшний сам по собі коронавірус, як реакція влади і економік Китаю та інших країн на нього. Ми вже бачили просідання бірж, а також зниження цін на метал, руду і зерно на світових ринках. Продукція металургії з початку року подешевшала на 7%, залізна руда – на 11%. Вже з’явилися ознаки зниження цін на зернові”, – додав Віктор Скаршевський.

    Експерт констатував, що в ситуації, що склалася, Україна занає двох втрат. Перша – пряма. Враховуючи те, що в нашій країні – сировинна модель економіки, через зниження світових цін на сировину у нас зменшується валютна виручка, що чинитиме тиск на гривню. Другий фактор, який може негативно вплинути на динаміку курсу, – це те, що коли у світовій економіці і фінансах відбувається турбулентність, нерезиденти і спекулянти намагаються максимально швидко і в повному обсязі вивести гроші з ринків, що розвиваються, яким є і Україна.

    “І вже є ознаки виведення грошей по світу, в Україні теж немає ажіотажу з боку нерезидентів щодо купівлі ОВДП. Якщо ж ситуація ще погіршиться, як мінімум нерезиденти припинять заводити нові гроші, що саме по собі негативно вплине на курс. Якщо на цьому тлі вони почнуть ще й виводити кошти, це ще більше посилить девальваційні процеси”, – підсумував Віктор Скаршевський.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми