Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні відреагували на економічний спад

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, економіка

  Зниження темпів зростання сталося з кількох причин, серед яких тепла погода.

  2353_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Причинами уповільнення української економіки в четвертому кварталі 2019 року стали тенденції на зовнішніх ринках, тепла погода і проблеми з логістикою. Про це повідомив міністр економіки Тимофій Милованов.

  За його словами, у міністерстві очікували уповільнення. Серед факторів, які негативно вплинули, міністр негативні тенденції на зовнішніх ринках.

  "Цього року посилення торговельних воєн в світі стало причиною падіння промислового виробництва на багатьох ринках, в тому числі і в Європі... Крім того, істотно впали ціни на чорні метали – в середньому на 10-15% порівняно з 2018 роком. В результаті металургійне виробництво зменшилось на 3,1% за рік (на 10% в грудні), що мало найбільший внесок в загальне падіння промисловості", – розповів Милованов.

  Крім того, він наголосив на проблемах з логістикою.

  "Минулого року істотно зросло навантаження на чорноморські порти, що було пов'язано зі збільшенням перевалки зерна, вугілля і металів, які переорієнтувалися з європейського напрямку і азовських портів. В результаті виникали постійні "вузькі місця" як в самих портах, так і на під'їзді до них залізничним і автомобільним транспортом", – пояснюють в міністерстві.

  Не сприяла економічному зростанню й тепла погода. Вона стала вагомим чинником скорочення попиту на енергоресурси (поряд з падінням виробництва в галузях – основних споживачах енергії) і відповідного падіння в постачанні електроенергії, газу та пара – на 4,1% (і на 15,7% в грудні).

  "Тепла погода призвела до раннього врожаю, в результаті чого на відміну від того ж 2018 року основний збір врожаю зернових припав на третій квартал. І відповідно в цей період по сільському господарству були хороші показники на тлі рекордного врожаю, і істотне зниження в четвертому кварталі", – пояснює міністр.

  Милованов зазначив, що ці чинники посилювалися зниженням цінової конкурентоспроможності вітчизняних підприємств через зміцнення обмінного курсу і високі темпи зростання заробітних плат внаслідок високої конкуренції між роботодавцями на ринку праці.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми