Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Кабміні відреагували на економічний спад

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Кабмін, економіка

  Зниження темпів зростання сталося з кількох причин, серед яких тепла погода.

  2353_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Причинами уповільнення української економіки в четвертому кварталі 2019 року стали тенденції на зовнішніх ринках, тепла погода і проблеми з логістикою. Про це повідомив міністр економіки Тимофій Милованов.

  За його словами, у міністерстві очікували уповільнення. Серед факторів, які негативно вплинули, міністр негативні тенденції на зовнішніх ринках.

  "Цього року посилення торговельних воєн в світі стало причиною падіння промислового виробництва на багатьох ринках, в тому числі і в Європі... Крім того, істотно впали ціни на чорні метали – в середньому на 10-15% порівняно з 2018 роком. В результаті металургійне виробництво зменшилось на 3,1% за рік (на 10% в грудні), що мало найбільший внесок в загальне падіння промисловості", – розповів Милованов.

  Крім того, він наголосив на проблемах з логістикою.

  "Минулого року істотно зросло навантаження на чорноморські порти, що було пов'язано зі збільшенням перевалки зерна, вугілля і металів, які переорієнтувалися з європейського напрямку і азовських портів. В результаті виникали постійні "вузькі місця" як в самих портах, так і на під'їзді до них залізничним і автомобільним транспортом", – пояснюють в міністерстві.

  Не сприяла економічному зростанню й тепла погода. Вона стала вагомим чинником скорочення попиту на енергоресурси (поряд з падінням виробництва в галузях – основних споживачах енергії) і відповідного падіння в постачанні електроенергії, газу та пара – на 4,1% (і на 15,7% в грудні).

  "Тепла погода призвела до раннього врожаю, в результаті чого на відміну від того ж 2018 року основний збір врожаю зернових припав на третій квартал. І відповідно в цей період по сільському господарству були хороші показники на тлі рекордного врожаю, і істотне зниження в четвертому кварталі", – пояснює міністр.

  Милованов зазначив, що ці чинники посилювалися зниженням цінової конкурентоспроможності вітчизняних підприємств через зміцнення обмінного курсу і високі темпи зростання заробітних плат внаслідок високої конкуренції між роботодавцями на ринку праці.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми