Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Голова МВФ дала коментар по вплину коронавірусу на світову економіку

 • Джерело: rbc.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Ситуація з поширенням коронавірусу Covid-19 може розвиватися за двома сценаріями.

  96_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  Про це повідомила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва.

  Як зазначила голова МВФ, коронавірус – це серйозне нагадування про те, як крихкому відновленню економічного зростання можуть загрожувати непередбачені події. А в січні, коли МВФ оновлював прогноз, про коронавірус ще нічого не було відомо.

  За її словами, після невтішного зростання в 2019 році МВФ почав бачити ознаки стабілізації і зниження ризиків, у тому числі завдяки першому етапу торгової угоди США і Китаю. У січні МВФ прогнозував прискорення зростання з 2,9% в 2019 році до 3,3% в 2020 році і 3,4% в 2021 році. Зокрема, це зростання було забезпечене пом’якшенням монетарної та фіскальної політики. Фактично, монетарне пом’якшення додало приблизно 0,5 п. п. до глобального зростання в минулому році. 49 центральних банків скоротили ставки 71 раз в рамках найбільш синхронізованих монетарних дій з часів світової фінансової кризи, нагадала Георгієва.

  Як зазначила голова МВФ, якщо поширення вірусу припиниться, економіка Китаю швидко відновиться. Результатом буде різке падіння зростання ВВП в Китаї в першому кварталі 2020 року, але лише невелике зниження за весь рік. Побічні ефекти в інших країни залишатимуться відносно незначними і короткочасними, в основному через тимчасові збої в ланцюжках поставок, туризму і обмежень на поїздки.

  Однак тривалий і більш серйозний спалах коронавірусу призведе до більш різкого і більш тривалого уповільнення зростання в Китаї. Його глобальний вплив буде посилено за рахунок більш істотних збоїв в ланцюжку поставок і більш стійкого падіння довіри інвесторів, особливо якщо епідемія пошириться за межі Китаю, повідомила вона.

  “Проте навіть у найкращих сценаріях прогнозовані темпи глобального зростання все ще залишаються скромними у багатьох частинах світу. І в середньостроковій перспективі очікується, що зростання залишиться нижчим від середніх історичних показників”, – додала Георгієва.

  За її словами, хоча деякі ризики, такі як хвороби, поки що перебувають поза контролем, не потрібно створювати нові невизначеності, яких можна уникнути.

  “Я вважаю, що є три області, в яких міністри фінансів і керівники центральних банків можуть домогтися більшої впевненості щодо майбутніх дій під час зустрічей G-20 в Саудівській Аравії: торгівля, клімат і нерівність”, – повідомила Георгієва.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми