Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Що буде з курсом долара з початку вести - прогноз банкірів

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: фінанси

    Банкіри та аналітики прогнозують збереження курсу гривні на рівні 24,3-24,8 UAH/USD в березні.

    5458_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це вони повідомили в коментарі Українським Новинам.

    “Лютий на валютному ринку проходить досить спокійно. Ми бачимо невеликі коливання долара в межах 10 копійок. Головним маркет-мейкером на ринку, як і раніше, є Нацбанк, який постійно згладжує різкі коливання в будь-який бік. Курс останнім часом перебуває в межах 24,50 UAH/USD, що є поточним індикатором для ринку. Головними продавцями валюти на ринку є великі агроекспортери і металурги”, – прокоментував Ярослав Кабін, директор департаменту казначейства Ідея Банку.

    При цьому банкір зазначив, що нерезиденти-покупці ОВДП вже не так сильно присутні на ринку, що свідчить про поступове згасання інтересу до українського держборгу.

    “На кінець лютого ми очікуємо курсовий коридор 24,30-24,70 і поки ми не бачимо тенденцій найближчим часом до девальвації або ревальвації. У березні можливе зростання пропозиції валюти з боку агроекспортерів в зв’язку з підготовкою до нового сезону, але регулятор буде намагатися й надалі надлишок валюти викуповувати з ринку. Тому в березні ми очікуємо курсовий коридор 24,00-24,80 UAH/USD”, – підкреслив він.

    У свою чергу Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital, також прогнозує відносну стабільність курсу гривні найближчим часом.

    “У лютому на міжбанку пропозиція валюти перевищує попит, тому відчувається ревальваційний тиск. Відповідно до думки учасників ринку, підтримку валютному ринку надала продаж валюти аграріями і металургами. Водночас, Нацбанк намагається завадити надмірному зниженню курсу, виступаючи активним покупцем валюти. Найбільш ймовірно, що в таких умовах курс перебуватиме біля позначки 24,5 UAH/USD”, – зазначила аналітик Concorde Capital.

    За її даними, результати останніх аукціонів з розміщення ОВДП показали, що інтерес інвесторів-нерезидентів до гривневих боргових паперів, швидше за все, вже згас.

    Таким чином, валютний ринок втрачає значний поті валюти, який торік справив значний вплив на формування курсу.

    Водночас, за її словами, традиційний весняний приплив валюти з боку аграріїв, швидше за все, збережеться.

    “Наразі складно передбачити чинники, які могли б вчинити істотний девальваційний тиск на гривню. Не виключено, що валютний ринок знову буде піддаватися психологічним атакам, пов’язаним з передбаченнями з приводу “піраміди ОВДП, яка впаде”. Це викликатиме сплески панічних настроїв, що буде впливати на формування курсу”, – підсумувала Ахтирко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми