Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Долар по 40 грн та черги з безробітних - прогноз

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Уряд має дотримувався консервативної стратегії, уникаючи високих ризиків, навіть якщо здавалося, що за ними стоять високі, але негарантовані, вигоди. "Пан або пропав" - не краща установка, якщо від твоїх рішень залежить життя 40-мільйонної країни. Якщо цього не дотриматись, долар може зрости навіть до 40 грн.

  0931_b6ibspy1.jpg (66.3 Kb)


  Про це заявив ексміністр Олексій Гончарук у своєму блозі.

  "Я можу уявити хайпові заголовки чи сюжети в жовтих ЗМІ: "Завдяки дефолту, Україна зберегла мільярди доларів!". Але ще, думаючи на крок наперед, я бачу черги безробітних, зруйновані плани на майбутнє для мільйонів людей, долар по 40 і внутрішню нестабільність. Такою буде для України ціна втраченої міжнародної довіри. І цього абсолютно точно не можна допустити", - пояснює Гончарук.

  Міжнародні інституції, МВФ і Світовий банк, наші західні партнери ЄС і США, готові допомогти Україні пережити цю ситуацію. МВФ потенційно готовий виділити Україні не $5,5 млрд, а значно більше, оскільки є розуміння, що всі ми в одному човні.

  "Для допомоги потрібно, щоб і Україна діяла адекватно: грала чесно, виконувала зобов'язання, відповідала за свої слова. Тобто дефолт і невиконання своїх зобов'язань не найкраще рішення зараз", - пояснює Гончарук.

  Він наголошує, що попередній уряд дотримувався консервативної стратегії, якої варто триматися і надалі.

  "Ми заклали у генеральну лінію правильні речі: запровадження цивілізованого ринку землі, детінізація економіки, лібералізація ринку праці, прийняття закону про неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників. Ці речі просто треба робити. В поточній ситуації "закон про банки" - найпріоритетніший, тому що саме він розблоковує програму співпраці з МВФ. І в Офісі президента, Верховній Раді та уряді достатньо людей, які розуміють його важливість і всі катастрофічні наслідки можливого дефолту", - додає екс-прем'єр.

  Депутатам доведеться переглядати державний бюджет, тому що коронавірус став "чорним лебедем", про який в листопаді минулого року ще ніхто не знав. Не тільки в Україні – в світі.

  "Перегляд бюджету є нормальною робочою процедурою. Справжні проблеми починаються не тоді, коли щось йде не за сценарієм. А тоді, коли замість того, щоб діяти відповідно до ситуації, ти починаєш ігнорувати зміну умов чи шукати легких рішень. Можливо цього року держбюджет доведеться переглядати декілька разів, тому що поки ніхто навіть не має остаточного розуміння щодо впливу пандемії на світ", - додав Гончарук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми