Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ назвав причини росту курсу долара

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: НБУ, фінанси

  З моменту спалаху коронавірусу у світі валюти майже всіх країн, які розвиваються, послабилися. Девальвували навіть деякі валюти розвинутих країн, наприклад, той же британський фунт. В умовах погіршення настроїв на фінансових ринках послабилася й гривня, повідомляє заступник голови Національного банку Олег Чурій.

  9992_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  "Попит на валюту зріс під впливом психологічного чинника. Утім, останніми дням тиск на курс гривні був уже відчутно меншим. Якщо в перші тижні ажіотажу Національному банку доводилося щоденно продавати з резервів по 100-300 млн дол. США для згладжування надмірних коливань, то на цьому тижні обсяги інтервенцій зменшилися в рази, а у вівторок-середу попит і пропозиція взагалі балансувалися без нашої участі", - каже Чурій.

  Немає причин для розмов про дефолт чи припинення виконання зобов'язань України за зовнішнім боргом. Національний банк має високий запас міцності. На сьогоднішній день міжнародні резерви України становлять близько 25 млрд дол. США. Є всі можливості виконувати необхідні платежі. Економіка значно краще підготовлена до викликів, ніж будь-коли в минулі роки. Банківська система, яка раніше ставала каталізатором кризових явищ, сьогодні очищена і добре капіталізована, тож не може зробити неприємних "сюрпризів" економіці.

  "Ми очікуємо на позитивне рішення МВФ щодо фінансування України. Один із необхідних для цього законопроєктів – щодо функціонування банківської системи – вже зареєстровано в Раді. Залишається лише проголосувати його. Програма МВФ відкриє шлях до пов'язаного фінансування від Єврокомісії і Світового банку. Перебуваючи під "парасолькою" міжнародних організацій, Україна може з найменшими втратами пройти цей складний період", - пояснює Чурій.

  В умовах поширення коронавірусу українська економіка стискається, як і світова загалом. За таких умов помірне збільшення дефіциту державного бюджету для подолання кризових явищ буде логічним кроком. І це також обговорюється з МВФ.

  Кредитні канікули, які банки надають позичальникам під час карантину, – це не списання боргу, а відтермінування його сплати. Банки не можуть "простити" борги, бо вони також мають зобов'язання перед вкладниками. Кошти, які були видані у вигляді кредитів одним громадянам, це насамперед кошти інших громадян, які поклали їх на депозити. Тож кредитні канікули – це не скасування відповідальності за борг, а пом'якшення умов його сплати у складний період.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми