Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

JP Morgan дав економічний прогноз по Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

  Аналітики J. P. Morgan прогнозують економічний спад в Україні на 2,6% ВВП в 2020 році, називаючи умовою такого відносно невеликого скорочення укладення угоди з МВФ і очікуючи його в другому кварталі цього року.

  53_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це свідчить звіт агентства.

  “Дотримуючись думки глобальної команди J. P. Morgan, ми очікуємо великого падіння в першому півріччі 2020 року, в основному в другому кварталі, а потім сильного відскоку протягом другого півріччя. Падіння в другому кварталі, ймовірно, буде значним, тобто приблизно на 30%, тому що Україна стикається з сильним зовнішнім шоком і зупинками внутрішнього виробництва”, – йдеться в огляді.

  Аналітики припускають, що падіння буде більше ніж 2,6%, бо поки що в їхньому прогнозі зниження ВВП обмежується тільки першими двома кварталами цього року. На їхню думку, наступного року економіка України може підскочити відразу на 5,1%, проте зростання може бути стримане вимогою МВФ про фіскальну консолідацію.

  За оцінками J. P. Morgan, середньорічний курс гривні:

  у поточному році складе 27,2 грн/$;
  у наступному – 27,2 грн/$;
  курс на кінець цього року – 28,5 грн/$;
  на кінець наступного року – 29,5 грн/$.
  Такі оцінки побудовані на прогнозі скорочення дефіциту поточного рахунку до 0,5% ВВП цього року, тому що очікуване падіння цін на нафту набагато більше, ніж падіння цін на метали. Водночас аналітики вказують на такий негативний фактор, як скорочення переказів, оцінюючи його приблизно в 50% в період з лютого по липень, особливо істотно – в березні-квітні.

  J. P. Morgan вказує, що виплати за зовнішнім боргом в 2020 році становлять близько $16 млрд, і ймовірно деякі з них будуть пролонговані.

  “Беручи до уваги валютні резерви в розмірі близько $26 млрд, ситуація здається нам керованою”, – наголошується в огляді.

  Згідно з представленим в ньому прогнозом, валютні резерви скоротяться в 2020 році приблизно до $19 млрд, в основному через великі платежі за державним зовнішнім боргом на суму $8,3 млрд, включаючи відсотки.

  Аналітики оцінюють дефіцит фінансування приблизно в $6,6 млрд в поточному році, проте очікують чистого припливу в 2021 році $5 млрд, що дозволить відновити резерви до $24 млрд. Ці розрахунки побудовано на виділенні в цьому році МВФ $2,5 млрд і ЄС – 0,5 млрд євро без будь-якого іншого офіційного фінансування, хоча воно можливе по лінії Світового банку, ЄБРР і деяких двосторонніх джерел.

  “Без МВФ та іншого офіційного фінансування розрив у фінансуванні був би дійсно великим, ймовірно, набагато перевищував би $10 млрд”, – зазначає J. P. Morgan.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми