За прогнозами експертів-аналітиків, у зв'язку з ситуацією, що несприятливою санітарно-епідемілогічною ситуацією в Україні, що виникла в результаті стрімкого поширення серед громадян вірусу COVID-19, найбільшої шкоди буде завдано малому і середньому бізнесу. Крім того, якщо ситуацію не вдасться стабілізувати очікується наступ пенсійної кризи. Уряд країни вживає всіх необхідних заходів для запобігання такій ситуації. Наприклад, пенсія у людей, у яких вона на даний момент не перевищує 5 тисяч гривень, буде збільшена на тисячу гривень.
Частина фінансування країни щомісяця йде на підтримку працездатності медичного персоналу, який надає величезний внесок в процес боротьби з коронавірусів. Планується збільшити в кілька разів заробітну плату тим фахівцям, які змушені перебувати в самому епіцентрі інфекції. У зв'язку з усім перерахованим вище, економісти вважають, що бюджет країни не зможе тривалий час витримувати подібний тиск, і незабаром в ньому будуть утворені значні прогалини. Необхідно в найкоротші терміни знайти шляхи вирішення та уникнення глобального фінансового краху, стабілізувати ситуацію.
Що стосується людей пенсійного віку, то вони виявилися під загрозою не тільки з боку нового вірусу, але і з боку власної держави. Як стало відомо раніше, керівництво країни розраховує зберегти бюджет методом латання, тобто кошти, призначені на одні цілі, насправді будуть йти на вирішення інших проблем. В результаті чого насамперед постраждає Пенсійний фонд країни. Багато людей опиняться без пенсій і, відповідно, коштів для існування. Багато з пенсіонерів вважають, що залишитися живим, але без грошей-це навіть гірше, ніж просто загинути від вірусу.
Керівництво України планує, що зможе отримати значущу консультативну та фінансову підтримку від Міжнародного Валютного Фонду, який, в свою чергу, вже приступив до розгляду ряду питань. Пенсіонери в Україні можуть не дожити до кінця епідемії.