Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Економіст описала найгірший сценарій

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: економіка

  Бюджету знадобляться запозичення на понад 600 млрд гривень, підрахували експерти.

  1870_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Без співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і програм фінансування від інших міжнародних кредиторів Україну чекає дефолт і роки глибокої кризи. Таку думку висловила заступник директора Центру економічної стратегії (ЦЕС) Марія Репко, передає УНІАН.

  "Ми рекомендуємо продовжувати співпрацю з МВФ, всі можливі програми роботи з офіційними кредиторами. Все, що можна взяти з міжнародної допомоги, все потрібно взяти. Якщо буде дефолт, і Україна залишиться наодинці з кризою, це найгірший сценарій, який зараз собі можна уявити", – сказала Репко.

  У дослідженні ЦЕС, присвяченому новому держбюджету, наголошується, що загальна потреба у фінансуванні бюджету України на 2020 рік за рахунок запозичень становить 643 млрд грн. Решту коштів, за даними дослідження, Україна за базовим сценарієм повинна позичити у МВФ, Євросоюзу, Світового банку, а також вийти на ринки приватних запозичень ближче до кінця року, коли карантин і криза, викликана вірусом, пом'якшиться.

  "Профінансувати дуже важко. Це без МВФ, без допомоги ЄС, без макрофінансової допомоги просто майже нереально. Тому без коштів МВФ ситуація буде така, що Україна знову опиниться в дефолті, знову отримаємо дефолтний кредитний рейтинг, знову будемо робити якісь реструктуризації, вибиратися ще з глибшої кризи. Або ж Україна продовжить програму з МВФ і залишиться на периметрі європейських країн, що розвиваються, які мають непогані перспективи", – зазначила Репко.

  За рекомендаціями експертів ЦЕС, українському уряду слід відновити співпрацю з МВФ і всі можливі програми роботи з офіційними міжнародними кредиторами. За словами експертів, це єдиний дешевий фінансовий ресурс, який Україна може залучити і використовувати для боротьби з коронавірусом, виплати пенсій і зарплат в умовах економічної кризи, що розгортається в світі.

  "Залучити ці кошти буде неможливо, якщо Україна оголосить дефолт. У разі дефолту Україна залишиться один на один з кризою – можливі втрати від такого положення важко переоцінити. Тому державі потрібно виконувати всі взяті на себе зобов'язання і максимально використовувати всі можливості міжнародної співпраці", – йдеться в дослідженні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми