Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Унікальна криза чого чекати українцям

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

    “Світ кардинально змінився за останні три місяці… Сценарій пандемії розглядався як імовірний в попередніх обговореннях економічної політики, але ніхто з нас не мав осмисленого розуміння того, як це буде виглядати в реальності і що це буде означати для економіки. Тепер ми стикаємося з похмурою реальністю…”.

    30_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Так прокоментувала новий прогноз для світової економіки Міжнародного валютного фонду одна з його авторів, американський економіст Гіта Гопінат.

    МВФ констатує: економічна криза, що вибухнула внаслідок пандемії коронавірусу COVID-19, не схожа на жодну з попередніх. Її унікальність обумовлена тим, що держави фактично добровільно пішли на зупинку економічної активності, щоб стримати поширення небезпечного захворювання.

    “Під час звичайних криз політики намагаються стимулювати економічну активність, заохочуючи сукупний попит, наскільки це можливо. Але цього разу криза значною мірою стала наслідком вимушених стримувальних заходів. Це робить стимулювальну діяльність складнішою і небажаною, принаймні для найбільш постраждалих секторів”, – йдеться в доповіді МВФ.

    Цей фактор, а також та обставина, що криза найбільше торкнулася медичної сфери та сфери людського капіталу, роблять нинішню кризу набагато небезпечнішою та непередбачуванішою, ніж інші значні кризи, з якими світ стикався за останнє століття. У МВФ вважають, що ця криза буде набагато більш руйнівною, ніж глобальна криза 2008-2009 років. А якщо ситуація буде розвиватися за песимістичним сценарієм, то економіка постраждає, може, навіть сильніше, ніж за часів “Великої депресії”. Недарма МВФ вже назвав нинішню кризу “Великим локдауном”(локдаун – у значенні “обмежувальні заходи”, “карантин”).

    Ще однією відмінною особливістю нинішньої кризи вважається її непередбачуваність. Ніхто досі не може точно сказати, як довго триватиме локдаун і як швидко країни зможуть повернутися до звичайного робочого ритму. Прогноз МВФ передбачає два сценарії розвитку подій: оптимістичний, який набуде чинності, якщо карантинні обмеження закінчаться в першій половині 2020 року, і песимістичний – якщо вони триватимуть довше.

    Однак навіть оптимістичний сценарій несе багатьом країнам мало приємного. “Великий локдаун скоротить глобальне зростання драматично”, – попереджають в МВФ.

    Згідно з оптимістичним варіантом прогнозу, світовий ВВП в 2020 році скоротиться на 3%. Однак ступінь падіння в різних країнах буде не однаковим. Більше за інших постраждають розвинені економіки. Скорочення ВВП в них складе в середньому 6,1%. Водночас країни, що розвиваються, “впадуть” тільки на 1%.

    Гіта Гопінат зазначає: вперше з часів “Великої депресії” в рецесії перебувають як країни з розвиненою економікою, так і країни, що розвиваються. Скорочення доходів на душу населення прогнозується більш ніж в 170 країнах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми