Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти спрогнозували курс долара на літо

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  Улітку гривня може укріпитися стосовно долара.

  9897_105422.jpg (79.44 Kb)


  "Об'єктивно впливає на курс, наприклад, фактор цін на газ і паливо. Газу ми зараз практично не закуповуємо, ціни на нафту впали, відповідно, і витрати істотно скоротилися. У нас же половина імпорту - це була фактично закупівля пального. Водночас експортна виручка скоротилася меншою мірою, ніж можна було очікувати", – каже економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук.

  Що змусило гривню здати позиції в останній декаді травня, експерти можуть тільки припускати.

  "Швидше за все, це ситуативні речі, які викликали великий попит на долари. Можливо, почав працювати якийсь великий імпортер. Можливо, хтось виводив дивіденди. З чим це було пов'язано, точно сказати складно. Це непублічна інформація", - говорить президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак.

  Найближчими днями в Україні чекають на перший транш у рамках нової кредитної угоди з МВФ. Крім того, що ці гроші зменшать дефіцит бюджету, вони відкриють для України можливість отримати також допомогу від інших міжнародних партнерів.

  "Тобто протягом найближчого місяця золотовалютні резерви НБУ зростуть мінімум на 3-4 млрд грн. І це буде фактором, який також гратиме на посилення гривні", – констатує Тарас Козак.

  Однак, на думку експерта, це не призведе до занадто сильного зміцнення гривні. Принаймні долар по 23 або 24 грн, як улітку торік, найближчим часом ми навряд чи побачимо.

  Експерт Європейського аналітичного центру Вадим Бардась також прогнозує, що в червні гривня буде в основному зміцнюватися.

  "Очікується подальше зміцнення національної грошової одиниці в Україні, на що впливають кілька факторів. Зокрема, високі ціни в глобальній економіці на пшеницю, що збільшує вартісні обсяги аграрного експорту й забезпечує надходження валюти на міжбанківський ринок. Так у травні середньоденний обсяг торгів на міжбанку виявився вищим на 12,8% порівняно з травнем 2019 року. Водночас у квітні зростання становило 24,4%, показуючи уповільнення, оскільки в березні міжбанк наторгував на 72,4% більше порівняно з березнем-2019. Також підтримкою для гривні буде зниження цін на енергоресурси, що є наслідком продовження тренду зниження вартості нафти. Така ситуація забезпечить зменшення імпорту в Україну, третину якого становить енергетичний імпорт. Крім того, обмеження ділової активності зменшило загальні обсяги імпорту товарів на 28,3% у квітні і знизило попит на іноземну валюту", – говорить Вадим Бардась.

  При цьому Вадим Бардась бачить і ризики, які можуть послабити гривню. Найбільшими з них експерт називає скорочення глобальної економіки і, відповідно, зменшення валютних надходжень від експорту, а також збільшення залежності від боргового капіталу. Додатковим ризиком, на його думку, є невиконання державного бюджету і зростання дефіциту, який може частково покриватися за рахунок емісії гривні.

  Олена Іщенко, директор Департаменту казначейських операцій АТ "БАНК СІЧ", звертає увагу, що наприкінці першої декади червня можливий стрибок курсу долара вище за 27 грн.

  "У червні за умови збереження поточних умов на ринку курс може перебувати в діапазоні 27,10-26,50 грн. У міру відновлення діяльності бізнесу після карантинних обмежень очікуємо на поступове зростання обсягу торгів на міжбанківському ринку, однак це навряд чи викличе значне зростання курсу в червні. На коливання всередині діапазону впливатимуть, як завжди, податкові платежі. Необхідно також звернути увагу на погашення 10 червня істотного обсягу раніше випущених ОВДП. Повернення на ринок значного обсягу гривні може спровокувати зростання курсу до верхньої межі діапазону", - говорить Олена Іщенко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми