Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Названо відмінності лізингу від кредиту

 • Джерело: finclub.net.  → Ключові теги: кредит

  Кредит – це лише гроші, за які ще потрібно купити автомобіль, а лізинг – це автомобіль, яким вже можна користуватися.

  6472_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  На такому простому прикладі банкіри пояснили різницю між двома видами фінансових послуг під час круглого столу, організованого онлайн «Фінансовим клубом».

  «Якщо порівнювати з кредитами, то по лізингу менше і кількість документів, і термін ухвалення рішень», – розповіла в.о. директора департаменту лізингу Кредобанку Валентина Марченкова.

  Банки, попри усі обмеження НБУ, почувають себе більш захищеними при лізингу, ніж кредитуванні. «При ухваленні рішення банки мають більшу лояльність до фінансового лізингу в порівнянні з кредитом, вважають таку угоду менш ризиковою, оскільки це наше майно, ми є його власниками до останнього платежу», – наголосила вона.

  При цьому всіма питаннями: врегулюванням штрафних санкцій, реєстрацією тощо – в лізингу займається лізингодавець, а при кредитуванні – позичальник.

  «В лізингу клієнт отримує предмет, готовий до використання, а не гроші, які далі потрібно витратити і ще виконати цілу низку різних дій, щоб цим транспортним засобом можна було користуватися: зареєструвати, застрахувати», – сказав начальник управління фінансового лізингу ПУМБ Володимир Руденко.

  За його словами, автомобіль, застрахований фізособою самостійно, не матиме того страхового захисту, який має банк чи інший лізингодавець.

  «Ми, як банк, є корпоративним партнером страхової компанії. І загубити клієнта на одну-дві машини – це не дуже страшно, а загубити клієнта на 500 машин, то страхова подумає перед тим, як відмовити у відшкодуванні. Ми цю тезу ретранслюємо клієнту», – наголосив Володимир Руденко.

  Автомобіль, куплений в кредит, стає власністю позичальника, хоч і може бути у заставі банку, а при лізингу клієнт фактично є «орендарем», що стримує потенційних клієнтів лізингу.

  «Психологічна перешкода закладена в менталітеті. Ми знаходимося на тому рівні розвитку, коли для нас володіти – це абсолют, це бажано, це догма. Європа вже давно відійшла від володіння, зрозуміла користь користування. А в Україні ти їздиш на автомобілі, в техпаспорті записана лізингова компанія, і хіба тобі приємно? Автомобіль придбав, але навіть не можеш показати родичам, що ти є в техпаспорті», – пояснила генеральна директорка Асоціації лізингодавців України Марина Масіч.

  Люди можуть боятися, що вони платять за автомобіль, а потім виникнуть неплатежі, і у них одразу ж силоміць відберуть автомобіль. «Тому психологічно людині легше, коли вона власник. І навіть якщо кредит їй менш вигідний з якихось міркувань – початковий внесок, страхування, реєстрація, великі процентні платежі, але людина на це йде, бо в техпаспорті написано «Іванов Іван Іванович» як власник. А в лізингу ти залишаєшся користувачем до останнього платежу, а це може бути рік – три – п’ять. І ти станеш власником, тільки якщо сумлінно виконуєш умови договору. А це людей стримує», – зазначила Марина Масіч.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми