Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти пояснили, що буде при боргах на ЖКГ

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: борги, ЖКГ

  Кабмін на час карантину заборонив відключати українцям газ, світло і воду за несплату, нараховувати штрафи і пені. Постачальники послуг вже нарікають на великі борги – через карантин в цьому році українці повільніше погашають заборгованість.

  5475_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив, що з року в рік в Україні повторюється одна і та ж ситуація з оплатою комунальних послуг: як тільки починається опалювальний сезон, борги накопичуються, як тільки він закінчується, борги зменшуються.

  “З року в рік найбільші недоплати припадають на три місяці – листопад, грудень і січень, – каже Олег Пендзин. – Так, в листопаді 2019 року населення сплатило 48% сум за рахунками, в грудні 2019 року було сплачено 79% рахунків, в січні 2020 року було оплачено 83% рахунків. Починаючи з лютого-березня борги, як правило, поступово зменшуються, так було і в цьому році”.

  Але в 2020 році темпи погашення боргу значно нижчі, ніж в минулому. Якщо в травні 2019 року рівень оплати компослуг був в середньому “два рахунки” – 204%, то в травні 2020 року – всього 137%.

  “Це означає, що поточні борги за останній рік будуть оплачуватися більш тривалий період, аж до жовтня, початку нового отопсезона”, – аналізує Олег Пендзин.

  А керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Никончук робить на підставі цих цифр однозначний висновок: люди стали набагато повільніше погашати борги не тому, що не хочуть платити, а тому, що не можуть.

  “Добре, що через зниження ціни газу суми в платіжках за опалення і гарячу воду зменшилися, інакше борги не знижувалися б, а росли, – упевнений Никончук. – Але низька динаміка погашення боргів – прямий результат падіння доходів населення через епідемію коронавірусу. Коли закінчиться карантин і можна буде “відключати” послуги, перш за все газ і електроенергію, багато боржників почнуть шукати способи оплати – наприклад, реструктуризація боргів. Але кардинально це ситуацію не змінить”.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми