Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Для ФОПів скасували книги обліку доходів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ФОП

  Народні депутати Верховної ради ухвалили законопроєкт №2524, за яким пропонується спростити облік для фізичних-осіб підприємців.

  7442_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це свідчить інформація на сайті відомства.

  Досі залишається вимога фізичних осіб-підприємців реєструвати та вести книгу обліку доходів.

  “Хоча, де-факто, фізичні особи-підприємці дану книгу або взагалі не отримують, або заповнюють тільки у разі перевірки”, – зазначається у пояснювальній записці до проєкту Закону.

  Штраф за помилки або відсутність книги обліку доходів відповідно до Податкового кодексу становить 510 гривень і відповідно до КУпАП – до 136 гривень.

  Що пропонує законопроєкт: скасувати вимогу обов’язково реєструвати книги обліку доходів та книгу обліку доходів та витрат, а також скасувати обов’язкове ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

  Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів пропонують встановити, лише якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

  Як вестимуть облік. Один з ініціаторів законопроєкту, депутат партії «Голос» Ярослав Железняк, зазначив, що у разі прийняття документу “спрощенцям”-неплатникам ПДВ дозволять вести облік в довільній формі – в Excel, в зошиті чи традиційно в книзі обліку (тільки тепер її не треба реєструвати та заповнювати щоденно). Причому головне буде – фіксувати щомісячний дохід. А щоденні підсумки чи поопераційні підсумки – лише за бажанням підприємця.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми