Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Кабмін впевнений, що Україну чекає прорив у рейтингу Doing Business

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: бізнес

  Україна може поліпшити піднятися на 10–20 сходинок в рейтингу Doing Business-2021, який складається фахівцями Світового банку і характеризує легкість ведення бізнесу в країні.

  6617_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  "Doing business" від Світового банку є одним з найвпливовіших рейтингів, який слугує додатковим маркером для інвесторів. Цього року, незважаючи на вплив та наслідки COVID-19, ми продовжили працювати над важливими законодавчими змінами, які роблять інвестиційну діяльність більш легкою, захищеною і привабливою. Тож Україна має всі шанси продемонструвати покращені позиції, що дасть позитивний сигнал новим інвесторам, як внутрішнім, так і зовнішнім", – сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

  Щороку протягом програмного періоду, який триває з травня по травень, експерти Світового банку визначають рейтинг країн за 10 індикаторами. Зміна позиції України в рейтингу залежатиме від декількох факторів. Зокрема, від кількості змін, які експерти Світового банку вчасно зарахують під час дослідження, від динаміки досягнень інших країн та від того, чи зміниться методологія рейтингу як така.

  Наразі Мінекономіки провело власний попередній аналіз за кожним з 10 показників, щоб визначити можливу позицію України в рейтингу 2021 року.

  "Мінекономіки проаналізувало понад 30 законодавчих змін, які були впроваджені в Україні за програмний період та можуть вплинути на рейтинг країни цього року. Загалом за всіма 10 компонентами Україна демонструє суттєвий прогрес", – додав міністр.

  До трійки найбільш результативних оновлень належить сфера захисту міноритарних інвесторів від зловживань з боку власників контрольних пакетів акцій, що обіцяє покращити рейтинг України за відповідним компонентом на 50 позицій, а також суттєве спрощення реєстрації ТОВ, за рахунок чого Україна може піднятися на 15 позицій за цим компонентом. Відчутного прогресу вдалося досягти у спрощенні процедури оформлення банкрутства. За цим показником ми претендуємо на 60 додаткових сходинок.

  Також на позиції в рейтингу позитивно впливатимуть зміни в отриманні дозволів на будівництво, зокрема, відміна пайового внеску при будівництві промислових об’єктів; здешевлення підключення до електричних мереж в середньому на 18,9 % по всій країні, низка дерегуляційних змін в адмініструванні податків, за яким Уряд у найближчі роки має на меті увійти у ТОП- 30, та скорочення часу торговельних операцій як для експортерів, так і для імпортерів.

  Підрахунки експертів Мінекономіки не беруть до уваги ріст інших країн в рейтингу, а також цьогорічні планові оновлення критеріїв оцінки ключових показників, від яких також залежить динаміка просування України.

  Зазначимо, минулого року Україна посіла 64 позицію в рейтингу з-поміж 190 країн-учасниць.

  Нагадаємо, у жовтні 2019 року стало відомо, що Україна прорвалася вгору в рейтингу Doing business – піднялася на 64-ту сходинку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми