Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Чи очікувати обвалу гривні - думка експертів

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гривня

    Експерти прогнозують сумбурний тиждень на валютному ринку.

    6617_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Тиждень, що минає, виявився несприятливим для гривні: її курс до долара повзучий, але досить жваво знижувався. До п'ятниці нацвалюта знецінилася на 35 копійок. В результаті за 17 днів червня готівкова гривня втратила вже 65 копійок, дійшовши до 27,47 грн/долар в продажу.

    Куди піде тренд наступного тижня, з'ясував сайт "Сьогодні". Наші експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

    Що сталося з курсом за тиждень
    Дешевшати готівкова гривня почала вже минулими вихідними – спочатку повільно, потім все швидше. Також змінювався і курс Нацбанку. Якщо в понеділок офіційний курс долара до гривні був нижче 27 грн (26,95) за долар, то з вівторка по п'ятницю він зріс відразу на 32 копійки, дійшовши до 27,27 грн/долар. При цьому регулятор навіть не намагався інтервенціями утримати курс від зростання.

    Міжбанківський і готівковий ринок відреагували відповідно, в результаті курс продажу готівкової валюти в обмінниках підвищився за п'ять днів на 27 копійок, досягши 27,47 грн/долар у продажу і 27,21 грн/долар в купівлі.

    На понеділок, 20 липня, регулятор встановив курс 27,36 грн/долар .

    Головні причини змін
    Експерти кажуть, що на ослаблення гривні вплинули два головні чинники – призначення Верховною Радою повноцінного голови Нацбанку – ним став відомий банкір, голова Укргазбанку Кирило Шевченко, а також ключові тези його виступу у Верховній Раді. Кирило Шевченко заявив, що монетарна політика, спрямована на стримування інфляції, показала свою ефективність, але зараз на порядку денному стоїть завдання пожвавлення економіки.

    А для цього, на думку Андрія Шевчишина, потрібні фінансові вливання, які можна отримати, в тому числі і за рахунок девальвації гривні.

    "Фактично йдеться про те, щоб пожертвувати низькою інфляцією для підтримки зростання економіки за рахунок додаткового стимулювання через емісію гривні. Також ринок очікує девальвації гривні, що стимулюватиме експортерів. Зі зростанням інфляції і девальвації гривні підвищаться і бюджетні надходження. Саме очікування мільярдних гривневих вливань в економіку і можливої швидкої девальвації гривні викликали хоч і не обвал, але помітне підвищення курсу", – резюмував Андрій Шевчишин.

    Олег Пендзин також нагадав, що помірна девальвація стимулює відновлення економіки в умовах кризи.

    "Минулого тижня зростання курсу мало радше емоційний характер, пов'язаний з призначенням на пост голови НБУ Кирила Шевченка, якого вважають технократом, готовим виконувати завдання влади, – каже Олег Пендзин. – Регулятор своїми діями вже показав: повернення до низького курсу він не планує. Тому висхідний тренд продовжувався весь тиждень".

    Олександр Охріменко звернув увагу на те, що черговий аукціон з продажу ОВДП, який відбувся 14 липня, дав цікаві результати: попит серед покупців викликали валютні цінні папери.

    "Гривневі ОВДП ніхто не хотів купувати, хоча прибутковість була на рівні 9-10% річних, всього продано гривневих ОВДП на суму близько 10 млн грн, це мізер, – аналізує Олександр Охріменко. – Але зате доларові ОВДП скуповували з розмахом. Всього було продано доларових ОВДП з терміном обігу близько року, на суму понад 300 млн дол., Це близько 8 млрд грн. Прибутковість за ними була 3,5%".

    На думку експерта, за цим ховається надія банків заробити не на відсотках, а на очікуваному незабаром зростанні курсу долара.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми