Кількість безконтактних платіжних карток в обігу в 2019 році зросла в 1,2 раза – з 3,95 млн шт. до 8,64 млн шт., а їх частка на українському ринку – до 21%. Цьому сприяло те, що з квітня 2019 року платіжна система Visa почала випускати в Україні лише безконтактні картки. Слідом за нею це планує зробити і Mastercard.
Про це повідомляє «Фінансовий клуб» в проєкті «50 провідних банків України – 2020».
«Починаючи з квітня 2021 року українські банки зможуть випускати нові картки платіжної системи Mastercard виключно з безконтактною технологією», – повідомили в українському офісі платіжної системи.
Але багато банків самостійно вже почали відмовлятися від випуску нових «контактних» карток.
«З кінця 2019 року Ощадбанк абсолютно всім клієнтам видає тільки картки з безконтактним чіп-модулем. До кінця 2020-го їх частка в портфелі має зрости з 11% до 25%», – розповідає директор департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку Володимир Москаленко.
Ще з вересня тільки безконтактні картки випускає ПриватБанк, а технологія NFC може перетворити на безконтактну будь-яку картку. «Вже 80% клієнтів з тих, хто має пристрої з функцією NFC, переходять на оплату смартфоном. Екстраполяція цього тренду дає 100-відсотковий перехід на смартоплати протягом двох-трьох років», – зазначають у банку.
За словами директора департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олега Кляпка, смартфони з NFC-модулем є потужним конкурентом безконтактних карток.
«Інтерес до безконтактних карток активно зростає, але водночас найсильнішими конкурентами для цієї технології є Google Pay та Apple Pay. Через це частина клієнтів переорієнтувалася на безконтактні технології без прив’язки до платіжної картки», – зазначив він.
Такі клієнти більш активні. «Після підключення NFC клієнти збільшують частоту використання приблизно на 30% порівняно зі звичайними картками», – каже заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.