Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У карантин збіднілі українці стали більше купувати

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: торгівля

  Торгівля в Україні несподівано мало постраждала від кризи. Незважаючи на те, що в березні-квітні було закрито багато торгових точок, виявилося, що продажі за півріччя не тільки не впали, але навіть зросли.

  2473_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  За даними Держстату, оборот роздрібної торгівлі збільшився на 3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, хоча оптовий товарообіг склав 99,5% від торішнього показника.

  Експерти пов’язують такі “позитивні” результати торгівлі з тим, що значна частка витрат українців йде на продукти харчування. А від них не надто виходить відмовитися навіть у кризу.

  А економічний експерт Борис Кушнірук попередив: у перспективі торгівля може показати і негативний результат.

  “В цілому ситуація досить складна, якщо не сказати, зовсім погана. Падіння виробництва на 8,3%, падіння сільського господарства на 20%, падіння транспорту дуже істотне, будівництво і т.д. тобто за всіма показниками, крім торгівлі, відбулося падіння. Щодо торгівлі ми не бачимо падіння, хоча спостерігаємо скорочення приросту. Це пояснюється тим, що значну частку витрат українців становлять продукти харчування. І тут значного скорочення бути не може. Але може змінюватися структура споживання. Замість більш дорогих, більш якісних товарів люди можуть почати споживати дешевші і менш якісні. Але в статистиці ми цього не побачимо. Крім того, відбулося падіння цін на паливо, на комунальні послуги, і за рахунок скорочення цих витрат люди змогли більше витрачати на продукти харчування. Але у нас зараз йде падіння доходів, йде скорочення переказів від заробітчан, які складають значну частку в споживанні. Тому надалі, швидше за все, ми побачимо і скорочення обсягів торгівлі”, – вважає Кушнірук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми