Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Євро стрімко подорожчає

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: євро

  Після угоди ЄС про створення фонду відновлення економіки євро може зміцнитися до 1,185 $/євро. А справедливою вартістю в довгостроковій перспективі вважають рівень 1,24 $/євро.

  53_0_main_new_15234042.jpg (46.73 Kb)


  Про це йдеться в прогнозі Credit Agricole, передає Мінфін. Зазначено, що це безпосередньо вплине на Україну. На початок літа понад 12% держборгу було номіновано в європейській валюті – 271 млрд грн в гривневому еквіваленті. Зазначається, що зміцнення євро підвищить витрати держбюджету на обслуговування цієї частини боргу і навпаки.

  Як пояснив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, факт невизначеності ситуації з бюджетом чинитиме тиск на європейську валюту.

  “І зараз ринки цього не відчувають… В першу чергу, це пов’язано з ситуацією в США: Штати не можуть впоратися з пандемією, а їхня економіка, очікують експерти, буде відновлюватися довше, ніж європейська. Правда, незважаючи на сплеск в червні і на початку липня, загальний індекс євро, як і раніше, в реальному вираженні на 14% нижче максимуму, встановленого в жовтні 2009 року. Тоді як долар, незважаючи на падіння в останні тижні, залишається на 29% вище мінімуму липня 2011-го”, – пояснює автор матеріалу.

  “Ми отримали реальну обґрунтованість розглядати євро як актив притулку після угоди, досягнутої лідерами ЄС. Протягом наступних 12 місяців євро буде рости до 1,3 $/євро – рівня, якого не було протягом шести років”, – сказав глава відділу стратегії японської банківської холдингової компанії Mizuho Пітер Чатуелл.

  Шевчишин вважає, що курс євро може впасти нижче 1,16 $/євро. Так само аналітик Фрідом Фінанс Україна Степан Джус бачить перспективи для деякого зниження євро в разі неприйняття поправок до бюджету Євросоюзу.

  “Тому поки в епопеї з фінансовими документами не буде поставлена ​​крапка, євро чекає волатильність курсу. На позитивних новинах валюта зміцнюватиметься, а варто одній з країн заявити, що зміни її не влаштовують, як почнеться зворотний процес”, – зазначено в матеріалі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми