Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Породіллям видаватимуть гроші замість бебі-боксів

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бебі-бокс

  "Набори малюка" дозволяють уникнути нецільового використання коштів, каже Олександр Хмелевський.

  2473_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)


  Відмова від видачі новонародженим т.зв. бебі-боксів і заміна їх грошовою допомогою в розмірі 5 тисяч гривень може привести до нецільового використання коштів.

  Про це незалежний експерт, кандидат економічних наук Олександр Хмелевський розповів в коментарі сайту "Сьогодні".

  За його словами, бебі-бокси допомагали молодим матерям, у яких не було грошей, щоб купити потрібні речі для малюка.

  "На відміну від грошей, які можна використовувати на будь-які цілі, бебі-бокси дозволяють уникнути нецільового використання і направити допомогу саме на потреби дитини. Разом з тим у них є і недоліки. У деяких батьків залишилися речі від старших дітей, хтось отримав речі в подарунок від родичів або друзів, хтось придбав речі самостійно. У цих випадках частина речей з бебі-боксу стають непотрібними. Також далеко не всім подобаються речі з бебі-боксу. Люди хочуть придбати їх самостійно", – ділиться своєю думкою Хмелевський.

  Водночас він додає, що для бюджету набори для малюків теж дуже дорого обходяться. За деякими оцінками, держава витрачає на бебі-бокси втричі більше, ніж коштують ці речі в магазинах. Тому програма вимагає змін.

  Нагадаємо, що раніше експерти підрахували вартість "пакунків малюка", і один набір обходився в 3370 грн, хоча на початку проєкту анонсували, що товарів в боксах буде на суму близько 5 тис. грн.

  "Можна було б видавати допомогу сертифікатами або спеціальними балами на електронній картці, за які можна було б придбати дитячі товари в спеціалізованих магазинах. Це дозволило б батькам вибирати потрібні товари і забезпечило б цільове використання допомоги на потреби дитини", – говорить Хмелевський.

  Нагадаємо, аналітик "Центру біржових технологій" Максим Орищак розповів у коментарі сайту "Сьогодні", що, відмовившись від видачі новонародженим т.зв. бебі-боксів і замінивши їх видачею грошової допомоги в розмірі 5 тисяч гривень, українська держава зможе істотно заощадити.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми