Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт заявив, що бізнесменів не повинно бути більше 10%

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бізнес

  22 липня було ухвалено постанову Кабміну № 632, якою затверджено новий порядок розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї, а також внесено зміни до інших нормативних актів, що стосуються державної соцдопомоги.

  7468_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Як зазначають у Мінсоцполітики, низка положень нової постанови Кабміну ставлять за мету “стимулювати вихід зі стану бідності” малозабезпечені сім’ї, у складі яких є працездатні люди, які не працюють. Для таких людей, зокрема, буде нараховуватися дохід у розмірі 0,5 мінімальної зарплати, а це означає, що і розмір соціальної допомоги (якщо таку нарахують) буде менший.

  Голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко вважає посилення вимог до зайнятості для одержувачів соцдопомоги правильним. Однак він звертає увагу, що слід було б дати людям підготуватися до таких змін.

  “Людей, звичайно, потрібно стимулювати працювати і заробляти. Людина повинна мати захист, але при цьому потрібно підштовхувати її до того, щоб вона шукала собі роботу. Але от своєчасність такого рішення у мене викликає питання. Зараз говорять про те, що у нас через кризу може бути більше ніж 10% безробітних, і при цьому всі люди не можуть виїхати на роботу за кордон. Тобто ці люди навіть теоретично не можуть ніде знайти роботу. Це означає, що зараз не найкращий період, щоб посилювати вимоги. А ось з 2021, 2022 року – це буде доречно. Відкласти варто було б ще й тому, я вважаю, що перехідний період повинен бути досить тривалим. У Європі, наприклад, вкрай рідко буває, щоб подібні зміни вводилися з 1 січня наступного року. Перехідний період може тривати і 3 роки, і 5 років”, – говорить Олексій Дорошенко.

  А ось в ефективності допомоги на відкриття своєї справи експерти сумніваються.

  “Світова статистика свідчить про те, що бути підприємцями можуть не більше ніж 10% людей”, – нагадує Олексій Дорошенко.

  Борис Кушнірук також вважає, що набагато ефективніше було б допомагати людям освоювати нову професію, яка зможе їх забезпечити.

  “Я не дуже вірю в ідею давати гроші на бізнес. Тому що вважається, що тільки кілька відсотків людей можуть ним займатися. Для цього потрібно мати певні риси характеру, певні здібності. Навіть щоб бути дрібним бізнесменом. Тому якщо ці гроші будуть давати всім – це не буде ефективно. Але от допомагати людині ставати самозайнятою, щоб вона могла виробляти якусь продукцію, навіть примітивну, і продавати, – це можливо. Або щоб уміла виконувати якусь кваліфіковану роботу”, – говорить Борис Кушнірук.

  “Що стосується безробітних, я думаю, що модель повинна бути досить жорсткою. Люди повинні мати реальну можливість перевчитися і в цей час отримувати якусь допомогу. Але потім – вибачте, просто тому, що людина не працює, – це неправильно. Але починати треба із запуску єдиного загальнодержавного реєстру одержувачів соціальної допомоги та з перегляду ефективності соціальної допомоги. Ми в реальності не знаємо, кому і скільки виплачується соціальної допомоги. Цей реєстр не можуть запустити вже років 10. І очевидно, що при такій ситуації купа грошей витрачається абсолютно даремно. Ми розмазуємо соцдопомогу тонким шаром на занадто велику кількість одержувачів, а в підсумку на тих, хто її дійсно потребує – особи з інвалідністю, багатодітні сім’ї, самотні люди похилого віку,– грошей просто не вистачає. Сума тієї допомоги, яка їм виділяється, не вирішує для них проблему життєзабезпечення, навіть мінімального рівня. Наприклад, ви знаєте, скільки дають допомоги по догляду за самотніми літніми людьми? Пару років тому це було 34 грн на місяць. Це яскравий приклад абсурдності нинішньої моделі. Крім того, я вважаю, що необхідно повернутися до системи абонплати за тепло, щоб витрати людей були приблизно однаковими весь рік. А за підсумками року можна робити перерахунок, як робиться по всьому світу. Це дозволить знизити пікові виплати в опалювальний сезон, відповідно, потреба в субсидіях істотно знизиться. За моїми підрахунками, таким чином можна економити не менше ніж 15-20 млрд грн на рік. В цілому я вважаю, що держава не може когось змусити працювати за допомогою батога. Але можна створити систему, яка дасть зрозуміти: ми не будемо вирішувати всі проблеми за тебе. Ми можемо допомогти, але потім або ти працюєш, або живи, як хочеш. Єдине – потрібно при цьому захистити дітей, які можуть бути поруч з цією людиною”, – говорить економічний експерт Борис Кушнірук.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми