Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Еплатежі: НБУ переходить на режим 23/7

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: НБУ

  Система електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) переходить на розширений регламент роботи з 3 серпня 2020 року.

  0155_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це повідомляє регулятор.

  Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7).

  Що це дасть. Новація дасть можливість проводити чутливі до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків, запевняють у НБУ.

  Відповідне рішення від 18 червня 2020 року № 408 прийняло Правління Національного банку України. Попередньо старт роботи СЕП у режимі 23/7 планувався через 30 календарних днів після завершення карантину.

  Це було зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків через обмеження. Проте на сьогодні в Україні запроваджено адаптивну модель карантину. Тому Національний банк встановив конкретний термін запровадження роботи СЕП у режимі 23/7, щоб учасники системи могли прогнозувати та оптимально планувати свою діяльність в умовах карантину.

  Водночас виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією.

  Банки самостійно прийматимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.

  Нагадаємо, що робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу СЕП на цілодобовий режим роботи.

  Також з 3 серпня платники податків зможуть сплачувати податки в будь-яку годину доби. З цієї дати учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7.

  Як працюватиме режим 23/7.

  учасники СЕП зможуть здійснювати міжбанківський переказ коштів через платіжну систему з 01:00 до 24:00;
  у роботі системи буде технологічна перерва упродовж однієї години під час переходу на новий банківський день (з 00:00 до 01:00);
  учасники СЕП самостійно ухвалюють рішення щодо регламенту своєї взаємодії з платіжною системою у цілодобовому режимі;
  регламент роботи СЕП у період завершення звітного року буде визначений окремим рішенням Правління Національного банку України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми