Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Стало відомо, як отримати другий транш МВФ

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: МВФ

  Для отримання другої половини кредиту від Міжнародного валютного фонду необхідно буде виконати низку умов, які у пресрелізі уряду описані в загальних рисах.

  8504_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)


  Згідно з меморандумом, другий транш може бути наданий не раніше, ніж через 3 місяці після отримання першого. Причому, основною умовою для цього має бути успішне продовження співпраці України з МВФ.

  "Політичні умови, пов'язані з цією допомогою, засновані на програмі економічної стабілізації і реформ, схваленій владою країни, і узгоджуються з угодами, досягнутими країною з МВФ. Відповідно, перед випуском кожної партії цієї допомоги Комісія у співпраці з національною владою і персоналом МВФ перевірить, що умови, пов'язані з цією допомогою, дотримуються належним чином або досягаються нові домовленості", – йдеться в меморандумі.

  Якщо з певних причин ситуація в Україні покращиться і потреба у фінансуванні зменшиться, то розмір програми може бути скорочений.

  Але, крім співпраці з МВФ є ще низка умов, які Україна має виконати.

  Зокрема, функції закупівель медичних препаратів мають бути повністю передані держпідприємству "Медичні закупівлі України", в якому мають створити незалежну наглядову раду.

  Повинні бути продовжені реформи податкової та митної служб. В обох відомствах повинні бути призначені керівники. Поки що призначений лише голова податкової служби – Олексій Любченко, митною службою керує в.о. голови Ігор Муратов.

  Крім того, необхідно удосконалити систему моніторингу ПДВ та розширено використання касових апаратів.

  Має бути створена деполітизована комісії з відбору нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора. Сьогодні спецпрокуром є Назар Холодницький, повноваження якого закінчуються в листопаді 2020 року.

  Повинен бути підготовлений законопроект про створення нового органу з розслідування серйозних економічних і фінансових злочинів.

  Крім того, в умовах міститься пункт, з якого випливає, що необхідно скасувати обмеження щодо оплати праці членів наглядових рад 15 найбільших державних підприємств. Зарплати для членів наглядових рад, як і для чиновників високого рангу обмежили до 47 тис грн в березні на період карантину.

  Також, одна з умов – скасування спеціальних зобов'язань з продажу газу населенню. З 1 серпня це фактично вже виконано – ПСО припинило дію, замість нього обраний постачальник газу останньої надії. Їм стала "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" – дочірня компанія НАК" Нафтогаз України ". Саме ця компанія буде зобов'язана зараз забезпечувати споживача газом протягом 60 днів, якщо він з певних причин залишився без постачальника газу.

  Нагадаємо, 23 липня України підписала з Європейським Союзом меморандум про виділення макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми