Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці стали відмовлятися від готівки

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: готівка

  Нацбанк розкрив статистику операцій з платіжними картами.

  13_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)


  Незважаючи на те що кожен третій дорослий українець живе без банківського рахунку, українці все менше коштів отримують готівкою, віддаючи перевагу безготівковими операціями. Про це повідомила пресслужба Національного банку України (НБУ).

  "Цьому сприяють розширення платіжної інфраструктури та мережі, де можна розрахуватися платіжними картками, а також подальші позитивні зміни в платіжних звичках, що посилилися в тому числі і через введення карантину. Обсяги та кількість операцій зі зняття готівки падають", – констатували в НБУ.

  Зокрема, загальна кількість операцій (безготівкових і з отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, у першому півріччі 2020 року склав 2,74 млрд (+16,6% в порівнянні з минулим роком), а їхня сума – 1,78 трлн гривень (+7%).

  Безготівкові операції в першому півріччі цього року продовжили зростати за кількістю і сумою. Їх частка переважала в загальній сумі і кількості операцій з платіжними картами. Так, кількість безготівкових операцій склало 2,36 млрд (86,1% всіх операцій), а сума – 982,9 млрд гривень (55,1% від суми всіх операцій з картками). У минулому році за підсумками першого півріччя цей показник становив 49,4%.

  "У той же час, в першому півріччі 2020 року кількість операцій з отримання готівки зменшилася на 12%, а сума – на 5% проти першого півріччя 2019 року", – додали в Нацбанку.

  Загальна кількість емітованих платіжних карт в Україні за станом на 1 липня становила 71,7 млн шт. Це більше на 4,9% в порівнянні з січнем 2020 року. Кількість суб'єктів господарювання, які приймають платіжні карти, за рік зросла на третину (на 33,5%) – до майже 297 тис. Крім того, в Україні на 11,2% збільшилася кількість торгових POS-терміналів (до 340,6 тис. ).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми