Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У США змінили погляд на санкції проти Росії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: санкції, США

  Колишні американські високопосадовці та політики опублікували відкритого листа, у якому закликали зробити санкції проти Росії більш гнучкими та посилити з нею співпрацю.

  5243_567.jpg (64.32 Kb)


  Про це з посиланням на видання Politico повідомив "Бабель". Автори листа вважають, що американсько-російські відносини зайшли у глухий кут, який загрожує національним інтересам США. А ризик протистояння, яке може перерости в ядерну війну, знову став реальним.

  Автори вважають, що американцям потрібно змінити свою політику. Росія ускладнює дії американців і перешкоджає їм, особливо на периферії Європи та в Азії: вона захопила частини території Грузії та України, кидає виклик ролі США як світового лідера та втручається у внутрішню політику країни. Попри це, з нею потрібно "досягнути найбільш вигідного та безпечного балансу".

  Що запропонували автори листа
  Потрібно знайти спосіб ефективно вирішити питання російського втручання в американські вибори та запобігти будь-якій спробі змінити хід голосування. Автори публікації вважають, що американцям варто накладати санкції на росіян, які використовують викрадену інформацію як зброю, переконатися, що російські хакери не зможуть зламати важливі системи, і спростовувати російську дезінформацію. Але водночас "потрібно розпочати непублічні переговори з Росією та звернути увагу на те, що обидві сторони здатні завдати істотної шкоди критично важливій інфраструктурі опонента".

  Немає жодного сенсу двом країнам, здатним знищити одна одну за 30 хвилин і покласти край людській цивілізації, мати погані дипломатичні відносини. У листі зазначається, щочерез кризу в Україні США розірвали важливі контакти з російськими урядовцями, закрили консульства та скоротили персонал посольств. Проте автори пишуть, що дипломатичні контакти потрібні як складова безпеки — щоб мінімізувати помилки та прорахунки, здатні призвести до війни, непотрібної обом країнам: "Відновлення нормальних дипломатичних контактів із Росією має бути головним пріоритетом Білого дому та підтримуватися Конгресом".

  Стратегія США щодо Росії має бути такою ж, як за часів Холодної війни, і пролягати між збалансованою стриманістю і готовністю до розрядки. Американці повинні "утримувати оборону". Але водночас залучати Росію до діалогу, який би сприяв зменшенню недовіри і ворожості та фокусувався на безпекових викликах, з якими стикаються обидві країни.

  Важливо відновити лідерство США та Росії з ядерного питання. Зокрема, продовжити дію договору про скорочення та обмеження наступальних озброєнь. А після цього — перейти до наступної фази контролю над озброєннями, яка посилить ядерну стабільність і дозволить пристосуватися до світу, в якому багато ядерних держав.

  Санкції мають бути складовою політики США стосовно Росії, проте вони повинні бути обґрунтованими. А також використовуватися разом з іншими елементами національної влади, зокрема дипломатією. На думку авторів листа, постійне збільшення санкцій як покарання для Росії за дії у Криму, на сході України, отруєння в Солсбері, порушення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, втручання в американські вибори "зменшує шанси на те, що Москва змінить свій курс".

  Росія за часів Володимира Путіна оперує в межах російського націоналізму. Наступник Путіна, навіть якщо він матиме більш демократичні погляди, імовірно, діятиме за схожим принципом. Будувати політику щодо Росії на припущенні, що США вдасться змінити цю стратегію, є помилкою, проте дотримуватися чинної політики теж було б нерозумно: "Ми повинні будувати відносини з Росією з огляду на те, якою вона є, а не на те, якою ми хочемо її бачити".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми