Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Бізнес зробив прогноз по економіці до кінця 2020

 • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: економіка

  Під час пом’якшення карантинних обмежень українська економіка почала відновлюватися. Однак очікується, що вихід на докризові показники займе як мінімум кілька кварталів.

  2122_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  В рамках спецпроекту Київського міжнародного економічного форуму представники великого українського бізнесу – Віталій Антонов, Ігор Ніконов, Борис Шестопалов, Василь Хмельницький – оцінили перспективи національної економіки у другому півріччі 2020 року і поділилися своїм баченням антикризових заходів.

  Засновник OKKO Group Віталій Антонов заявив, що за різними оцінками, в 2020 році падіння світового ВВП становитиме від 4,6% до 7,6%. Але українська економіка, не маючи достатнього запасу міцності в порівнянні з розвиненими державами, може втратити ще більше.

  Особливо, якщо на державному рівні не буде ухвалений пакет реальних заходів з підтримки бізнесу та виведення економіки з коронакризи як це вже зробили багато урядів в інших країнах.

  – Нагадаю, що, за прогнозами НБУ, Україна в 2020 році може зіткнутися з падінням експорту на 10%, зростанням бюджетного дефіциту до рівня 8% ВВП і зростанням безробіття майже до 10%.

  Упевнений, що ефективна програма держпідтримки допомогла б згладити ці негативні очікування. Хоча ми розуміємо, що наздогнати за ІІІ та ІV квартали те, що було втрачено в I і II кварталах, на жаль, не вдасться, – підкреслив бізнесмен.

  Віталій Антонов вважає, що в цій ситуації варто працювати за трьома напрямками:

  по-перше, істотно знизити і спростити податки для тих, хто їх платить, таким чином стимулювати економічну активність;
  по-друге, важливо ввести жорстку відповідальність за несплату податків і продовжити боротьбу з тіньовим сектором, збільшивши, таким чином податкові надходження;
  по-третє, зменшити кількість чиновників, за рахунок чого підняти зарплату до ринкового рівня тим, хто залишиться.
  Засновник KAN Development Ігор Ніконов вважає, що швидкість відновлення економіки залежатиме від системної підтримки з боку держави. Також варто відзначити зниження облікової ставки НБУ, завдяки чому, можливо, стане більш доступним кредитний ресурс.

  – На жаль, зараз ми не бачимо важливих для бізнесу зрушень – немає амністії капіталу, стимулювання інвестицій та ефективних пільг для індустріальних парків, – сказав Ніконов.

  Держава повинна створити умови, за яких інвестувати і створювати нові робочі місця буде вигідніше, ніж просто тримати гроші в іноземних банках.

  Засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький вважає, що рівень інфляції буде вищим запланованих 6%, бо у бюджеті немає грошей.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми