Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ розповів про подальшу долю гривні

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: НБУ, гривня

  Плаваюче курсоутворення та ключові принципи роботи НБУ на міжбанку збережуться при новому керівникові. Нацбанк, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання курсу як в один, так і в інший бік.

  0155_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)


  Про це голова Національного банку України Кирило Шевченко.

  "Курс плаваючий, а отже, відображає попит та пропозицію на ринку. В минулому році був досить великий приплив валюти в країну, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку - гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися", - вважає глава Нацбанку.

  На його думку, "в обох випадках будуть свої переможці, і свої переможені". Експортерам ревальвація завжди менш вигідна, а імпортерам і споживачам - більш вигідна. Тобто, плаваючий курс завжди буде когось не влаштовувати.

  За словами Шевченко, НБУ дотримуватиметься стратегії згладжування надмірних коливаннь курсу, як в один, так і в інший бік.

  Водночас, Нацбанк не публікуватиме точних критеріїв, які визначають, коли йому потрібно виходити на ринок з інтервенціями.

  "Ці критерії публікувати не будемо, так як вони тільки розв'яжуть руки для валютних спекуляцій. Якщо учасники ринку будуть наперед знати, коли НБУ виходить на ринок, вони будуть використовувати це для отримання спекулятивних доходів", - пояснив Шевченко.

  Він вважає, що питання прийнятної курсової волатильності можна обговорювати. Але при цьому, як зазначив Шевченко, було б неправильно говорити про те, що така волатильність, як було з початку минулого року, є нормою для ринку України.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми