Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Шахраї крадуть гроші через соцмережі: деталі схеми

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: шахраї

    В Україні шахраї поступово переходять в онлайн. Щоб позбутися коштів, достатньо всього лише зайти в інтернет або заглянути в телефон. Зловмисники відкривають сайти й роблять масові смс-розсилки, в яких обіцяють виплатити сотні тисяч гривень.

    5427_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Шахраї обіцяють великий виграш і повідомляють про нього через смс.

    Щоб отримати виплату, зловмисники примушують зробити невеликий платіж (за конвертацію, реєстрацію, купівлю)

    Повернути гроші буде вкрай складно.

    Достатньо всього лише переказати дрібну суму. Про те, як працюють шахраї і що робити, щоб не втратити кошти.

    Ви виграли 3 тисячі доларів!
    Відносно новий спосіб обману – нібито безкоштовна лотерея, в якій можна виграти до $ 3600.. Кожен етап проходить фактично без участі людини – всі дані збирає спеціальна програма, в учасників "лотереї" намагаються викликати відчуття, що вони спілкуються з оператором і що їм справді пощастило.

    Єдина проблема – коли настає час забирати виграш, виявляється, що кошти потрібно конвертувати. І хоча зазвичай конвертація відбувається автоматично банком, якщо з доларового рахунку відправляти на гривневий, організатори "лотереї" просять за це невелику плату – всього близько 200 грн (475 російських рублів).

    Зрозуміло, після "сплати конвертації", яку насправді автоматично проводить банк, ніхто ніякого призу не надсилатиме. Шахрайський сайт зверстаний у кольорах Instagram, використовує його логотип, водночас розташований на дешевому домені "zun3remaidi61.xyz". Експертка з кібербезпеки Маргарита Січкар розповідає OBOZREVATEL: такий сайт може зробити будь-який початківець-айтішник.

    "Кілька повторюваних алгоритмів, які повинні залучити потенційну жертву в гру. Перше – дають можливість "відкрити" три ящики, які відображуються на екрані. Обов'язково два перших ящики "повз", а останній – довгоочікуваний виграш. Після цього "вмикається" бот, який вітає з перемогою, пропонує прийняти умови акції й відразу ж перемикає на форму оплати. Тут використовують кілька прийомів. Створюють враження", – аналізує Січкар.

    Жертвам схеми кажуть:

    що акція має стосунок до Instagram;

    що виграш отримують не всі, і це великий успіх;

    що кошти можна отримати моментально, достатньо всього лише оплатити конвертацію.

    Внизу сайту нібито є чат, де інші переможці обмінюються враженнями. Тут спливають заздалегідь написані повідомлення, і насправді єдиним живим користувачем на сайті в цей момент можуть бути тільки жертви схеми.

    Маргарита Січкар пояснює: шахраї найчастіше збирають невеликі суми для того, щоб залишитися безкарним – за 200-300 грн, навіть якщо звертатися в поліцію, шукати винуватців не будуть.

    "Ви перший серед учасників!"
    Більш витончений спосіб обману придумала компанія Imageclub. Там нас запевнили, що ми виграли 350 тис. грн. Щоб отримати гроші, нібито потрібно всього лише купити товар на суму від 315 грн.

    "Наша конкурсна комісія вибрала вас серед безлічі претендентів. Суму в 350 тис. грн вже переказано на рахунок, вам варто лише підтвердити свої дані учасника і для цього зробити покупку товарів компанії Imageclub на рекомендовану суму від 315 грн", – заявив оператор.

    Такий вид шахрайства існує вже не один десяток років. Ще до того, як у більшості українців з'явилися телефони, повідомлення про виграш розсилали поштою (найчастіше розносив найнятий за невеликі гроші кур'єр). До листа також прикріплювали список товарів, їхню вартість та реквізити для оплати.

    В еру цифрових технологій про виграш повідомляють в смс, а оператори змушені проявляти свою майстерність і переконувати співрозмовників, що вони перебувають буквально за крок від багатства.

    "Така схема більш небезпечна, оскільки під час спілкування шахраї запитують фактичну адресу проживання, рік народження, ПІБ. Все це нібито для того, щоб оформити виграш, насправді ж інформація може служити таким же товаром, який вони перепродадуть далі", – говорить Січкар.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми