Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Україна відмовиться від копійок

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: копійки

  Чеканити монети дрібних номіналів економічно не вигідно. На виготовлення однієї витрачаємо більше, ніж її купівельна спроможність.

  2591_ukrainstki-moneti.jpg (42.75 Kb)


  Про це розповів фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

  "Нацбанк уже відмовився від монет номіналом 1, 2 і 5 копійок. Через інфляцію та поступове знецінення національної валюти немає сенсу продовжувати карбувати монети 25 копійок. Поки в обігу продовжують перебувати 10 і 50 копійок. Не виключаю, що від них також планують відмовлятися. Не дарма ж регулятор ще 2 роки тому пропонував магазинам округлювати суми у чеках", - пояснює аналітик.

  За його словами, у нас майже не залишилося товарів, які можна купити за 1 грн. Хіба що сірники.

  "Водночас більшості українців не подобаються металеві монети номіналом 1, 2, 5 гривень. Вони часто губляться. Люди збирають їх у скарбнички, а туристи вивозять з країни як сувеніри. Найновіші монети скупляють колекціонери, згодом зможуть продати їх дорожче фактичної вартості. Тому металеві гривні з обороту виходять швидше, ніж заплановано. Це мінусова стаття для бюджету. Крім того, громадяни поступово переходять на безготівкові розрахунки", - наголошує Лупоносов.

  Експерт із питань економіки Інституту Growford Олексій Кущ пояснює, що регулятор структуру банкнотно-монетного номінального ряду гривні розглядає з раціональної точки зору.

  "Треба розуміти, що Нацбанк має суттєві доходи від друку паперових грошей великих номіналів. Вони запросто перекривають витрати на друк банкнот номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень", - каже Кущ.

  Додає, що існує питання престижності національної валюти. У США, наприклад, в обігу існує дайм – це 10 центів, за які фактично нічого не купиш. Однак дайм став соціокультурним феноменом та елементом національної історії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми