Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали способи "детінізації" економіки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: економіка

    В Україні один із найвищих у Європі рівнів тінізації економіки. Зарплати платять у конвертах, підприємці занижують оборот, щоб залишатися на “єдиному податку”, а десятки тисяч керівників підприємств оформляються на мінімалку.

    7335_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    В Україні за найскромнішими підрахунками в тіні перебуває 846 млрд грн (дані НБУ з посиланням на дослідження EY). Це четверта частина всієї економіки. Ексміністр соцполітики Андрій Рева вважає, що реальний рівень тіні становить 40%.

    Якби рівень тіні різко скоротити, зарплати вчителів, медиків можна було б підвищити, з’явилися б кошти на гарантовані державою дешеві кредити, будівництво доріг, стимулювання створення високооплачуваних робочих місць, гідні пенсії.

    Без суворого контролю з боку влади, перевірок і великих штрафів навести порядок не вдасться, впевнені опитані експерти. З одного боку, держава повинна створити можливість і стимул платити чесно: максимально спростити адміністрування, боротися з корупцією та створювати рівні можливості для бізнесу, а з іншого – зробити так, щоб не платити податки стало дорожче, ніж платити, пояснює аналітик Єгор Комов.

    З такою ж думкою погоджується і ексміністр соцполітики Андрій Рева. “Потрібні радикальні дії до тіньовиків. Це повинні бути жорстокі дії. Ми до коронавірусу втратили 500 тисяч платників ЄСВ. З коронавірусом це вже мільйон. На мільйон менше платників. Вони пішли в тінь, тільки-но скасували штрафи”, – розповідає Рева.

    Про єдиний податок

    В Україні кілька мільйонів осіб зареєструвалися як фізособи-підприємці і платять єдиний податок. Наприклад, підприємці третьої групи можуть мати оборот до 7 млн грн на рік, платити лише 5% єдиного податку і 1100 грн ЄСВ.

    Андрій Рева пропонує “почистити” списки тих, хто має право перебувати на єдиному податку. Залишити в ньому тільки тих, хто дійсно потребує підтримки, інших же перевести на загальну групу.

    Про зарплати у конвертах

    Ще торік “Слуги народу” (з ініціативи голови профільного комітету Данила Гетманцева) різко знизили штрафи за порушення трудового кодексу, зарплати в конвертах і неоформлених працівників. У результаті кількість тих, хто отримує в конвертах, зросла.

    Водночас, як зазначає Андрій Рева, загальне податкове навантаження (якщо рахувати від тієї суми, яку потрібно закласти в зарплатний фонд) становить усього лише 34%, тоді як у деяких європейських країнах платять і більше ніж 50%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми