Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Долар долає "психологічну межу"

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

    Думки фінансових аналітиків діаметрально протилежні.

    7335_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Долар продовжує міцнішати, а гривня – слабшати. На тижні, що минає, цей тренд чітко простежувався з понеділка по п'ятницю. І навіть на минулих вихідних було невелике (+1 коп.) подорожчання готівкової іноземної валюти в продажі і купівлі, хоча зазвичай в такі дні курс стабільний.

    Нацбанк також плавно послаблював гривню, в результаті за тиждень вона подешевшала на 14 копійок (0,5%).

    Який тренд очікувати до кінця другої декади вересня, з'ясував сайт "Сьогодні".

    Наші експерти – член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

    Що сталося з курсом за тиждень
    Символічне зростання курсу в робочі дні прискорилося. Зростання йшло повільно, але, як то кажуть, впевнено. Упевненості банкірам і власникам обмінних пунктів додавало й те, що регулятор кожен день переглядав офіційний курс безготівкової гривні в бік збільшення – на 3-5 копійок у день. Навіть в цю п'ятницю, хоча курс НБУ начебто не змінився – 27,83 грн/долар, він підріс на пів копійки – з 27,8296 до 27,8346 грн.

    В результаті американська готівкова валюта зміцнилася за тиждень на 15 копійок у продажу – в середньому до 27,95 грн/долар і на 18 копійок в купівлі – до 27,75 грн/долар. Але досить багато банків, серед них і найбільші, продавали за курсом 28,05-28,10 грн/долар. Максимальний курс був 28,25 грн/долар.

    Розкид значень спреду (різниці між вартістю купівлі та продажу) був від 20 до 50 копійок на доларі. Тобто одні банки працювали на скупку валюти, купуючи її по 28,80 і дорожче в надії на подальше зростання курсу і можливість продати її потім дорожче, коли попит на долари збільшиться,а на продаж нижче 28 грн/долар насправді валюти у них не було. Інші банки вже тепер пропонували продати будь-які суми, але дорого. Поки черг охочих як здати, так і купити валюту не спостерігалося, хоча деякі експерти передбачали, що може початися ажіотаж.

    Офіційний курс Нацбанку з понеділка по п'ятницю змінився з 27,69 до 27,83 грн/долар. На понеділок, 14 вересня, регулятор встановив курс 27,90 грн/долар.

    Головні причини змін
    Експерти кажуть, що курс долара продовжує іти вгору насамперед через традиційне осіннє пожвавлення ділової активності. Передовсім з боку імпортерів, яким для закупівлі товарів за кордоном, природно, потрібно валюта.

    За словами Олега Пендзина, найголовнішим імпортером зараз є "Нафтогаз", який закуповує газ до опалювального сезону, тому його вплив на курс в бік ослаблення гривні на тижні був найзначніший.

    "Крім "Нафтогазу", були активні й аграрії, які були і продавцями, і покупцями валюти, – аналізує Олег Пендзин. – Аграрії продовжують збирати врожай, закуповують паливо й імпортне комплектовання для сільгосптехніки. А також продають зерно за кордон, підтримуючи, отже, приплив валютного виторгу на міжбанківському ринку. У світі поступово зростають ціни на продукцію металургів, тому вони активніше стали торгувати на зовнішніх ринках і, відповідно, на міжбанк потрапляє більше валюти від них. Все це трохи пом'якшує тиск на курс гривні".

    Олександр Охріменко відзначив, що аукціони Мінфіну з продажу цінних паперів нині не мають великого значення у формуванні курсу. Якщо 3-4 місяці тому був щотижневий продаж ОВДП як резидентам (здебільшого українські банки), так і нерезидентам на значні суми – до 10 млрд грн, то тепер в рази менше.

    "Нерезиденти продовжували позбавлятися від наших ОВДП, але тепер вони вже близько місяця застосовують нову тактику – купують валюту невеликими порціями, щоб не допустити спекулятивного зростання курсу долара. Адже вони в цьому разі можуть купити за гривні менше валюти і втрачають зароблений прибуток. Також надходили і дочірні структури іноземних компаній, які на минулому тижні купували валюту для виведення дивідендів – замовляли менше, але частіше", – уточнив Олександр Охріменко.

    Андрій Шевчишин говорить, що головними факторами плавної девальвації гривні на минулому тижні стали стабільне зростання щоденного офіційного курсу НБУ і фактична відсутність регулятора на міжбанківському ринку.

    "Регулятор своїми діями показував: він зараз не зацікавлений у зміцненні гривні, в результаті 11 вересня на міжбанківському ринку курс продажу досяг позначки 27,9 гривні за долар, – аналізує Андрій Шевчишин. – А додатковим фактором стало те, що Нацбанк спрогнозував інфляцію в країні в 2021 році на рівні 5%. Готівковий курс ішов у кільватері безготівкового, випереджаючи його з продажу на 5-10 копійок і більше".



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми