Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

У Держстаті повідомили, на чому зараз економлять українці

 • Джерело: depo.ua.  → Ключові теги: економіка

  За підсумками I кварталу 2020 рокув Україні зросли споживчі витрати на 8,1% до аналогічного періоду 2019-го, а в II кварталі скоротилися відразу на 10,4%.

  0812_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Про це свідчать дані Держстату за I і II квартали нинішнього року, передає Depo.ua.

  Витрати на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 7,4% в I кварталі і впали на 7,5% у другому. Та вже у II кварталі українці стали вести більш здоровий спосіб життя: витрати на тютюн, алкоголь і наркотики, які виросли до цього на 3,5%, в карантин знизилися на 11,1%.

  Сильніше скоротилися витрати на одяг і взуття — на 19,2%. Водночас, присутнє певне спотворення, адже магазини і ринки були закриті через карантин.

  У II кварталі на 2,2% зросли витрати на предмети домашнього вжитку і побутову техніку. Цьому є пояснення: люди різко почали проводити багато часу вдома. В I кварталі зростання витрат на ті ж категорії товарів становило 9,9%, тобто люди почали економити. Зросли видатки на ЖКГ і паливо — на 6,4% у II кварталі. У першому зростання становило 19,4%, але тоді все ж весь період був опалювальний сезон.

  За всіма іншими категоріями — зниження. Найпомітніше — на ресторани і готелі (мінус 38,7%) і на відпочинок і культуру (мінус 28,1%). Воно й зрозуміло: через карантин було закрито практично все, так що тут швидше дивно, що падіння не виявилося ще більш значним. Те саме можна сказати і стосовно транспорту: мінус 27,8%.

  Дивує скорочення витрат на зв'язок (мінус 6% в II кварталі, в першому було мінус 1,8), адже, здавалося б, в ситуації карантину люди повинні були б більше спілкуватися віддалено.

  Статисти також зафіксували невелике скорочення витрат на здоров'я — на 2,5% у другому кварталі при зростанні на 12,2% в першому. Саме це скорочення, швидше за все, пояснюється поведінкою потенційних пацієнтів: люди намагаються зайвий раз не ходити в клінік.

  Нарешті, продовжилося і навіть різко посилилося падіння витрат на освіту. Якщо в I кварталі зниження склало 5,5%, то в другому — 17,3%. Адже очні курси та школи теж відправлялися.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми