Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Дешевого долара вже не буде: час купувати чи продавати?

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

    Нацбанк обіцяє не стримувати гривню, але експерти кажуть, що це вже відбувається.

    2255_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Долар продовжує міцнішати, а гривня – слабшати, але вже не так стрімко, як два тижні тому. Який тренд очікувати в кінці вересня-початку жовтня.

    Що сталося з курсом за тиждень
    На тижні, що минає, зростання готівкового курсу долара був швидше символічним: з понеділка до п'ятниці він "відібрав" у гривні лише п'ять копійок у продажу і сім копійок в покупці.

    Нацбанк плавно послаблював курс гривні, внаслідок за тиждень гривня подешевшала на 8 копійок. Офіційний курс Нацбанку з понеділка до п'ятниці змінився з 28,17 до 28,25 грн/долар. На понеділок, 28 вересня, регулятор встановив курс 28,27 грн/долар.

    Пресслужба Нацбанку роз'яснила, що регулятор не буде штучно стримувати девальвацію гривні, щоб середньорічний курс досяг закладених в бюджет-2020 показників(29,5 грн/долар). У НБУ впевнені, що зараз не спостерігається фундаментального тиску на гривню, а зростання курсу долара може припинитися найближчими місяцями. Причина – зросте пропозиція валюти на міжбанківському ринку, насамперед з боку аграріїв. Але і в разі розвороту тренда Нацбанк не має наміру штучно стримувати зміцнення гривні.

    Головні причини змін
    Експерти кажуть, що насправді регулятор все ж почав з понеділка притримувати курс долара, щоб не допустити занадто різкого його зростання і появи панічних настроїв серед населення.

    "Нацбанк продав за цей тиждень на міжбанку понад 150 млн доларів, саме цим пояснюється таке невелике подорожчання долара (на 5 копійок) в порівнянні з попереднім тижнем, коли він подорожчав на 25 копійок, тоді регулятор не продавав валюту, незважаючи на збільшення попиту", – роз'яснив керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин.

    З ним згоден і президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, який відзначив, що регулятор вчасно вийшов на ринок, коли виріс попит на валюту. Зокрема, одним з великих покупців виявився Мінфін, купував значні суми доларів для погашення відсотків по валютних облігаціях.

    "Готівковий ринок весь тиждень йшов за міжбанківськими, але курс" задирати "до спекулятивного не вийшло через слабкий попит. Головна причина – у населення немає багато вільної гривні, щоб купувати і збирати валюту", – констатував Олександр Охрименко.

    А ось член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин впевнений, що Нацбанк не повинен був допускати такого значного зростання курсу.

    "Регулятор, маючи 29 млрд золотовалютних резервів, в умовах щоденних продажів на міжбанку в межах 100 млн доларів, легко міг зафіксувати курс не вище 28 грн/долар, – аргументує Олег Пендзин. – Я очікував і очікую, і не тільки я, що буде девальвація до кінця року до 29 грн/долар. Але що курс гривні почнуть послаблювати після виборів, до кінця жовтня. Нинішні дії керівництва НБУ не відповідають політичним очікуванням влади, якій напередодні виборів до місцевих бюджетів потрібна міцна стабільна гривня".

    Чого очікувати наступного тижня
    Курс гривні стабілізується на нинішньому рівні, вважає Олег Пендзин. Але за нинішньої політичної ситуації в країні курс може повернутися і до 28 гривень за долар – якщо не у вересні, то на початку жовтня.
    Курс долара на міжбанку коливатиметься в коридорі 28,2-28,5 грн/долар, прогнозує Олександр Охрименко. Відповідно, середній курс продажу готівкової валюти буде 28,3-28,6 грн/долар.
    "На наступному тижні міжбанківський ринок продовжить активно рухатися вгору, попит на валюту зростатиме, – каже Андрій Шевчишин. – Валюта потрібна й імпортерам, і нерезидентам, які закривають місяць і квартал і виводять дивіденди за кордон, і населенню, яке поступово розуміє: дешевого долара вже чекати не доводиться, такої ревальвації гривні, як була, коли в грудні 2019 року курс знизився до 23 гривень за долар, вже не буде".

    Наступного тижня перед регулятором стоїть непросте завдання: інтервенціями валюти збити інфляційні очікування, не допустити зростання курсу вище 29 грн/долар, зазначає Андрій Шевчишин. Зміцнення гривні поки чекати не варто, воно можливе в кінці жовтня-листопаді, коли аграрії-експортери почнуть завозити валюту. В кінці вересня-початку жовтня середній курс буде 28,5 грн/долар.
    Продавати або купувати валюту
    Експерти радять позбавлятися від гривневих депозитів у міру закінчення їх терміну і вкладатися у валюту. І, навпаки, притримувати наявну.

    "Продавати долари без особливої необхідності точно не варто, скоро вони будуть дорожче, – радить Андрій Шевчишин. – Зростають спекулятивні настрої. Ми поступово наближаємося до нового коридору 28,5-29,5 грн/долар".

    Олександр Охріменко підрахував, скільки виграли ті, хто не повірив у міцну гривню грудня 2019 року, коли курс досягав 23,25 грн і завбачливо вклався в дешеві долари.

    "Проста математика. Хто розмістив на початку року депозит в доларах, середня ставка тоді була 2,54% річних. Тепер за рахунок девальвації гривні його ставка стала 21,61% в гривні. У той час як на початку 2020 року середня ставка по депозитах в гривні була 15,18%. Валютні депозити цього разу обіграли гривневі. У минулому році було все навпаки. Це називається фінансовий ринок", – підсумував Олександр Охрименко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми