Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

З жовтня в Україні перестануть приймати частину грошей

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гроші

  В Україні Національний банк вилучить з обігу монети номіналом 25 копійок і гривні, які було випущено до 2003 року. Вже з 1 жовтня 2020 року їх перестануть приймати у вигляді засобу оплати.

  6262_ukrainstki-moneti.jpg (42.75 Kb)


  Річ у тому, що монети номіналом 25 копійок зараз практично неможливо розміняти, тому що до цього з обігу вилучили 1, 2 і 5 копійок. Наприклад, якщо ціна товару становить 12 грн 20 копійок, то заплативши 12 грн 25 копійок отримати решту в 5 копійок буде неможливо. Єдиний варіант – розраховувати карткою.

  Що стосується старих банкнот, то вони майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз в обігу їх близько 1,8% від загальної кількості. Протягом трьох останніх років їх обсяг в обігу майже не змінився. "Тобто громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять. Їх вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, одночасно бізнесу і державі принесе користь", – пояснюють у Нацбанку.

  Що робити з грошима, які скоро перестануть приймати?

  Отже, з 1 жовтня 2020-го всі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити приймати старі банкноти і копійки, а залишки до 16 жовтня потрібно здати в каси банків України для зарахування на рахунки.

  Без обмежень і безплатно можна обміняти монети номіналом 25 копійок і старі банкноти, введені в обіг до 2003 року, на монети і банкноти інших номіналів і зразків протягом наступних трьох років:

  у всіх українських банках – протягом одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 включно;

  у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – протягом трьох років із дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 включно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми