Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як правильно позичати гроші, щоби їх повернули

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: гроші

  Не варто позичати людям більше 10% своєї місячної зарплати, вважають фінансисти. Тоді у разі неповернення боржником коштів, стиль вашого життя не постраждає. “Краще це робити в різній валюті, на термін не більше року”, – каже фінансист Марина Олійник. Вона розповідає, як правильно позичати людям гроші, щоб їх потім повернули.

  5388_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Експерт радить дотримуватися моделі кредитування банку. Це означає, що перед тим як давати гроші, варто оцінити витрати позичальника і його доходи. Також зважити всі ризики, на які йде кредитор.

  “Щоб не втратити гроші, звертають увагу на умови проживання позичальника — у своєму житлі живе чи орендованому. Дивляться, чи має машину, дітей, тварин, ким працює, – розповідає Марина Олійник. – Від цього всього залежить спроможність людині віддати борг. Можна передбачити форсмажори. Адже що більше майна і зобов’язань, то більше є ризиків. Наприклад, колега просив 150 тисяч гривень на 2 роки, бракувало на квартиру. Заробляв із дружиною 30 тисяч. Із них 10 йшло на оренду квартири, 4 – на машину ще 4 – на харчування. І важлива обставина – дружина вагітна. Скоро не ходитиме на роботу. А отже, їхній дохід впаде на 10 тисяч. Їм реально нічим буде віддавати мені. Тому відмовила”.

  Сміливо можна позичати гроші на великі покупки людям, у яких залишається хоча б 35-40% із сімейного бюджету на життєві потреби.

  “40 відсотків від всієї суми боргу просіть віддавати в гривні, а інші 30 відсотків в доларах і євро. Таким чином можна вберегти кошти від знецінення грошової одиниці. За 3-4 місяці гривня не знеціниться, а за рік може. Це як альтернатива відсоткам”, – радить фінансист.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми