Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Боргові розписки має завіряти нотаріус - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: борги

  Приблизно 70% судових рішень виносять на користь позикодавців, помітив правозахисник Едуард Багіров. Суд може накласти арешт на майно боржника або заборонити йому виїзд за кордон. Це залежить від суми позики.

  5388_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  "Розписка про отримання коштів має повну юридичну силу при поверненні боргу", — каже юрист. — "Якщо позичальник добровільно, без примусу надав розписку позикодавцю, має виконати умови розписки по часу та сумі грошей. У разі невиконання, позикодавець може звернутися до суду з позовною заявою. Рішенням суду відповідача зобов'яжуть повернути гроші".

  Наявність нотаріально оформленої розписки дає змогу звертатися одразу до приватного або державного виконавця. Він відкриває виконавче провадження. У його рамках заарештовують рахунки або майно боржника.

  "Якщо боржник витратив гроші не за призначенням, а наприклад, прогуляв у казино і не повертає їх, — це вже шахрайство", — каже адвокат. — "Буває, наприклад, бандити змусили людину дати розписку, а потім через неї вимагають гроші. Це вже розглядається в рамках кримінальної справи".

  Наявність нотаріально оформленої розписки дає змогу звертатися одразу до приватного або державного виконавця.

  У разі відсутності розписки необхідно довести факт про передачу та отримання коштів іншою особою. Це можуть бути фото або відеозаписи. Також факт отримання коштів позичальником може засвідчити третя особа.

  "Коли термін віддачі боргу проходить, позикодавець має рекомендованим листом відправити боржникові копію розписки та сповіщення про те, що необхідно повернути позику", — розповідає Едуард Багіров. — "Навіть якщо позичальник ігноруватиме сповіщення, це вважатимуть спробою досудово повернути позику. Сповіщення можна відправити у вигляді звичайного SMS-повідомлення або в месенджері. Також у присутності третіх осіб можна почати розмову про повернення позики. Таким чином збереться база доказів для судового розгляду".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми