Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Боргові розписки має завіряти нотаріус - експерт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: борги

  Приблизно 70% судових рішень виносять на користь позикодавців, помітив правозахисник Едуард Багіров. Суд може накласти арешт на майно боржника або заборонити йому виїзд за кордон. Це залежить від суми позики.

  5388_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  "Розписка про отримання коштів має повну юридичну силу при поверненні боргу", — каже юрист. — "Якщо позичальник добровільно, без примусу надав розписку позикодавцю, має виконати умови розписки по часу та сумі грошей. У разі невиконання, позикодавець може звернутися до суду з позовною заявою. Рішенням суду відповідача зобов'яжуть повернути гроші".

  Наявність нотаріально оформленої розписки дає змогу звертатися одразу до приватного або державного виконавця. Він відкриває виконавче провадження. У його рамках заарештовують рахунки або майно боржника.

  "Якщо боржник витратив гроші не за призначенням, а наприклад, прогуляв у казино і не повертає їх, — це вже шахрайство", — каже адвокат. — "Буває, наприклад, бандити змусили людину дати розписку, а потім через неї вимагають гроші. Це вже розглядається в рамках кримінальної справи".

  Наявність нотаріально оформленої розписки дає змогу звертатися одразу до приватного або державного виконавця.

  У разі відсутності розписки необхідно довести факт про передачу та отримання коштів іншою особою. Це можуть бути фото або відеозаписи. Також факт отримання коштів позичальником може засвідчити третя особа.

  "Коли термін віддачі боргу проходить, позикодавець має рекомендованим листом відправити боржникові копію розписки та сповіщення про те, що необхідно повернути позику", — розповідає Едуард Багіров. — "Навіть якщо позичальник ігноруватиме сповіщення, це вважатимуть спробою досудово повернути позику. Сповіщення можна відправити у вигляді звичайного SMS-повідомлення або в месенджері. Також у присутності третіх осіб можна почати розмову про повернення позики. Таким чином збереться база доказів для судового розгляду".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми