Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Гроші за самоізоляцію через коронавірус: як отримати кошти

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: гроші, коронавірус

  Перші п'ять днів самоізоляції повинен сплатити роботодавець, а з шостого - держава.

  3447_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Що робити, якщо вас змушують писати заяву на відпустку без збереження зарплати на час самоізоляції через COVID-19? Перше – це пам'ятати, що роботодавець просто не має права такого вимагати. Самоізоляція оплачується – так постановив Кабмін ще на початку пандемії.

  Ворота центру екстреної медичної допомоги майже не бувають закритими: одна бригада виїжджає, інша приїжджає на короткий відпочинок. Серед медиків і наш герой Сергій Гученко. Його робочий день триває 12 годин. Нещодавно йому довелося піти на самоізоляцію через пацієнтку, яка не зізналася лікарям, що у неї коронавірус. Лікар пробув на самоізоляції тиждень, а його колега фельдшер – дві. З початку пандемії майже 7000 медиків перебували на самоізоляції. Весь втрачений заробіток за цей час їм компенсує Фонд соціального страхування. Свою виплату отримав і Сергій Гученко.

  Втім, на оплачувану самоізоляцію можуть розраховувати не тільки медики, а й усі, хто працюють офіційно. Для цього слід відкрити листок непрацездатності зі спеціальною позначкою.

  "Лікар, який його виписує цей листок, повинен від руки написати: код 11, ізоляція від COVID-19", – зазначає Світлана Зарубіна, начальник управління фонду соціального страхування.

  Перші п'ять днів оплачує роботодавець, з шостого – Фонд соціального страхування. Здійснюються виплати так само, як на звичних нам лікарняних. Медикам компенсують 100% втраченого заробітку. Іншим платять половину від їхньої середньої зарплати. А ось примушувати працівника йти у відпустку за свій рахунок на час самоізоляції – незаконно.

  "Часто така вимога пов'язана з небажанням нести якісь додаткові витрати і витрачати час на оформлення всієї документації. Особливо, якщо це якесь невеличке підприємство", – говорить юрист Павло Богомазов.

  Зберегти всю зарплату, будучи на самоізоляції через COVID-19, можливо, тільки якщо заздалегідь домовитися з роботодавцем про роботу з дому.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми