Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав основні правила економії

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економія, гроші

  31 жовтня відзначають Міжнародний день економії.

  0937_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  27 жовтня 1988 року представники ощадних кас із 29 країн зібралися в Мілані на спеціалізований конгрес. В його останній день, 31 жовтня, з'явилась ідея на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн відзначати Міжнародний день економії. Присвятили його економії грошей, часу та сил.

  У 1989 році цей день офіційно закріпили директивою ООН.

  Фінансовий консультант Тарас Радзівіл у коментарі розповів, що українці діляться на дві категорії: дуже економні і навпаки.

  "До першої належать здебільшого старші люди, які звикли мати "заначку". Тому що невідомо, що буде завтра. Люди економлять, бо у них низькі доходи. В Україні вони одні з найнижчих Європі", - говорить експерт.

  Поширена проблема - коли людина починає економити, то планує відкладати кошти, які залишаться наприкінці місяця.

  "Завжди потрібно відкладати 5-10% одразу після отримання зарплати. Як показує практика, наприкінці місяця нічого не залишається. Багато хто каже, що не вистачає на заощадження через маленьку зарплату. Тоді варто відкладати хоча б 2%. Головне - виробити цей навик", - зазначає експерт.

  Тарас Радзівіл пояснює, що відкладене важливо витрачати.

  "Неефективно економити заради економії. Задача в тому, щоб досягнути матеріальних чи фінансових планів. Відмовитися від непотрібної покупки можна тоді, коли в майбутньому отримаєш щось набагато більше. Наприклад, новий комп'ютер", - каже фінансовий консультант.

  Найбільшою проблемою експерт називає спонтанні покупки. З його слів, в Україні дуже ефективно та агресивно працює реклама. Вона змушує витратити гроші вже зараз.

  "Під час спонтанних покупок люди керуються емоціями. Це ще одна помилка. Фінанси - це більше про логіку, математику. Люди купують емоціями, а на наступний день виявляється, що без цього можна було прожити. Все через низький рівень фінансової грамотності", - пояснює Радзівіл.

  Експерт зазначає, що через це в Україні популярні фінансові піраміди.

  "Люди недооцінюють те, що можуть зробити за 5 років. І переоцінюють те, що можуть зробити за місяць-два. Хочуть вже, зразу і багато. Наприклад, приходить людина і каже, що в неї є $300. А за рік хоче заробити $3 тисячі. Це неможливо. Середня прибутковість інвестування в якісні фінансові продукти - максимум 5-10% у валюті. А людина, яка хоче 300% - перший клієнт фінансової піраміди", - додає Радзивіл.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми