Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав основні правила економії

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: економія, гроші

    31 жовтня відзначають Міжнародний день економії.

    0937_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    27 жовтня 1988 року представники ощадних кас із 29 країн зібралися в Мілані на спеціалізований конгрес. В його останній день, 31 жовтня, з'явилась ідея на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн відзначати Міжнародний день економії. Присвятили його економії грошей, часу та сил.

    У 1989 році цей день офіційно закріпили директивою ООН.

    Фінансовий консультант Тарас Радзівіл у коментарі розповів, що українці діляться на дві категорії: дуже економні і навпаки.

    "До першої належать здебільшого старші люди, які звикли мати "заначку". Тому що невідомо, що буде завтра. Люди економлять, бо у них низькі доходи. В Україні вони одні з найнижчих Європі", - говорить експерт.

    Поширена проблема - коли людина починає економити, то планує відкладати кошти, які залишаться наприкінці місяця.

    "Завжди потрібно відкладати 5-10% одразу після отримання зарплати. Як показує практика, наприкінці місяця нічого не залишається. Багато хто каже, що не вистачає на заощадження через маленьку зарплату. Тоді варто відкладати хоча б 2%. Головне - виробити цей навик", - зазначає експерт.

    Тарас Радзівіл пояснює, що відкладене важливо витрачати.

    "Неефективно економити заради економії. Задача в тому, щоб досягнути матеріальних чи фінансових планів. Відмовитися від непотрібної покупки можна тоді, коли в майбутньому отримаєш щось набагато більше. Наприклад, новий комп'ютер", - каже фінансовий консультант.

    Найбільшою проблемою експерт називає спонтанні покупки. З його слів, в Україні дуже ефективно та агресивно працює реклама. Вона змушує витратити гроші вже зараз.

    "Під час спонтанних покупок люди керуються емоціями. Це ще одна помилка. Фінанси - це більше про логіку, математику. Люди купують емоціями, а на наступний день виявляється, що без цього можна було прожити. Все через низький рівень фінансової грамотності", - пояснює Радзівіл.

    Експерт зазначає, що через це в Україні популярні фінансові піраміди.

    "Люди недооцінюють те, що можуть зробити за 5 років. І переоцінюють те, що можуть зробити за місяць-два. Хочуть вже, зразу і багато. Наприклад, приходить людина і каже, що в неї є $300. А за рік хоче заробити $3 тисячі. Це неможливо. Середня прибутковість інвестування в якісні фінансові продукти - максимум 5-10% у валюті. А людина, яка хоче 300% - перший клієнт фінансової піраміди", - додає Радзивіл.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми