Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Моральну шкоду: як отримати відшкодування у суді

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: суспільство

  В Україні завдану шкоду поділяють на матеріальну та моральну. З визначенням матеріальної шкоди проблем не виникає. А от оцінка моральної шкоди є не такою очевидною.


  Моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку зі знищенням чи пошкодженням її майна; у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

  Згідно з Цивільним кодексом, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода відшкодовується незалежно від матеріальної, розповідає Міністерство юстиції у Facebook.

  Розмір грошового відшкодування залежить від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди.

  Особа, щодо якої було завдано шкоду, може претендувати у позовній заяві на максимальний розмір відшкодування. Цю суму під час судової справи порівняють з обставинами, аналізують і в кінцевому результаті визнають обґрунтованою повністю, частково, або безпідставною.

  Моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, може відшкодовуватися одноразово або щомісячно впродовж певного строку. Шкода, завдана смертю фізичної особи, відшкодовується чоловікові/дружині такої особи, батькам/усиновлювачам, дітям/усиновленим, а також особам, які проживали з цією особою однією сім'єю.

  Також допускається немайнове відшкодування. Наприклад, спростування недостовірної інформації, публічне вибачення тощо.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми