Фінанси. Гроші. Валюта » В ОП спрогнозували межу падіння економіки


28 Лист 2020 від RomanK
Офіс президента очікує падіння ВВП не більше 5% в 2020 році.

6221_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb) "Ми починали цей рік з очікування зростання економіки, 4% зростання економіки був досить оптимістичний прогноз. Потім почалася пандемія, і ми очікували, що економіка України впаде десь приблизно на 7%. Ми вже за місяць до завершення року, ми вже бачимо , що очікування економічного падіння буде не таким поганим, економіка України не впаде більше, ніж на 5%, а 2% різниці в ВВП - це досить істотно", - заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів сказала в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

Падіння економіки означає зниження надходжень грошей в бюджет і спричиняє збільшення податків або скорочення соціальних витрат, однак влада не пішла таким шляхом, а збільшила з вересня мінімальну зарплату до 5 тис. гривень, лікарям введена надбавка, пенсіонерам проіндексована пенсія і введені доплати.

У 2021 року також планується 2-етапне підвищення мінімальної зарплати: з січня - до 6 тис. гривень і з грудня - до 6,5 тис. гривень в складний час пандемії коронавірусу.