Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт назвав довговічні інвестиції

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: інвестиції

    Кожному етапу життя людини відповідає певний рівень доходів і споживання.

    57_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Про це розповів директор з управління активами ICU Григорій Овчаренко на вебінарі “FinUpdate: У що інвестувати, щоб накопичити на гідну пенсію в Україні”.

    “Рівень споживання з моменту народження будь-якої людини починає рости, досягає певного піку в період передпенсійного віку і потім знижується. При цьому її доходи з моменту трудового життя зростають. До цього моменту вони компенсуються витратами наших батьків. Відповідно, на певному етапі наші доходи починають перевищувати рівень споживання. І знову ж при досягненні передпенсійного віку через припинення трудової діяльності, яка для більшості є джерелом доходу, наші доходи істотно падають”, – розповів експерт.

    Проблема. Різниця між доходами і споживанням при досягненні передпенсійного віку і створює проблему: якщо ця різниця не компенсується нашим рівнем заощаджень, це викликає і соціальний, і фізичний шок.

    Експерт зазначив, що для різних вікових груп існує різний інструментарій:

    на першому етапі (етапі накопичень) це інструменти з фіксованою прибутковістю – це більш надійні і консервативні інструменти;
    на етапі зростання наших заощаджень і початку інвестування це інструменти більш ризиковані;
    а перед пенсією профіль і ризик інструментів зміщується в бік більш консервативних, щоб забезпечити збереження наших заощаджень.
    “Наш бажаний результат найчастіше – прийти до передпенсійного віку з необхідним рівнем заощаджень”, – зазначив Овчаренко.

    Однак уже зараз важливо вибрати для себе такий інструмент інвестування, який буде актуальним і через 30 років. Адже світ постійно змінюється і, враховуючи трансформацію інструментів, частини з них через кілька десятків років точно не буде.

    “Що буде через 30 років – передбачити складно. Однак ми можемо подивитися на ті інструменти, які існували такий же проміжок часу назад і існують зараз. Адже з високою ймовірністю вони будуть існувати і в майбутньому”, – розповів Овчаренко.

    На його думку, до таких інструментів надежить колективне інвестування: інвестиційні, пенсійні та біржові фонди. Ці методи інвестування автоматично підлаштовуються до змін, які відбуваються.

    У чому переваги такого інвестування:

    відсутність обмежень і зобов’язань;
    гроші накопичуються швидше за рахунок ефекту капіталізації;
    фонд – некомерційна організація і не може стати банкрутом;
    контроль ринку 24/7;
    накопичення можуть бути успадковані;
    податкова пільга – 18%;
    можливість замінити пенсійний фонд;
    частина активів розміщується в валютні інструменти для захисту від девальвації.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми