Українську економіку чекатимуть складні часи вже в найближчому майбутньому, якщо зараз не надати достатньої підтримки бізнесу – аби у людей була стабільна робота і зарплата.
Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" сказав прем’єр-міністр України (2016-2019) Володимир Гройсман.
"Мова про розуміння фундаментальних речей. Свого часу у мого Уряду була позиція щодо формування основ середнього класу. Ми розуміли, що стабільність і економічне зростання – це передумова формування середнього, незалежного якісного класу, – сказав Володимир Гройсман. – А якщо зараз уряд і влада не розуміють, що це важливо, нас чекають складні часи".
За словами політика, епізод з підприємцями, і фактичний провал політики їхньої підтримки – це лише епізод цілої системи глибокого нерозуміння речей, яка веде країну до економічного піке. Адже, як наголосив Володимир Гройсман, середній клас – це не тільки підприємець, це ще й вчитель, фермер, лікар, військовий.
"Давайте подивимося на вчителя. В 2018 році ми ухвалили рішення про зростання зарплат вчителів на 70%. Виконання рішення кілька разів вже відкладали, - сказав Володимир Гройсман. – По фермерах. Потрібно формувати основу фермерського руху, але натомість ухвалюються недолугі "земельні" рішення, які забирають у фермера можливості володіти своєю землею".
В контексті підтримки підприємництва Володимир Гройсман назвав три ключові речі, потрібні сьогодні бізнесу – мова про доступні кредитні кошти, бажано під "нуль" відсотків, реструктуризація податкових платежів, а також прямі дотації, які сьогодні пропонують уряди більшості країн світу. Урядова програма "5-7-9" такою не є, адже вводить підприємців в додаткові борги.
"Має бути нормальний підхід, якого я не бачу. Я вимагаю від Уряду – зберіться з людьми, знайдіть рішення, підтримайте підприємців! Закликаю Уряд бути адекватним!" – сказав Володимир Гройсман