Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Перелік валют, які найбільше здешевшали у 2020

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: валюта

    Експертна платформа Національного банку України повідомила про підсумки світового валютного ринку в 2020 році. Першочергово фахівці звернули увагу на те, як змінювалися валюти окремих країн emerging markets, а насамперед України.

    68_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    За рік національні валюти 8 таких країн знецінилися до долара США. Найбільше втратили у вартості бразильський реал (29,1%), турецька ліра (25%) та білоруський рубль (24,3%). Українська валюта девальвувала на 19%.

    Натомість найбільше зміцніли у цій групі за 2020 рік румунській лей (6,6%), китайський юань (6,3%) та чеська крона (5,2%). Це жодним чином не пояснюється економічною динамікою чи навіть тривалістю локдауну. Так, у цій вибірці відновили економічне зростання лише дві країни – Китай та Туреччина, але котирування їхніх валют рухаються на ринку в протилежних напрямах. Передусім, на думку експертів, це пов’язано з характером монетарної політики відповідних центробанків й оцінками інвесторами перспектив відповідних економік. Зокрема, можна припустити, що ринок оцінив проходження Китаєм ковідкризи без рецесії (падіння ВВП лише у першому кварталі 2020-го), а також перспективи підтримки центральноєвропейських країн з боку Європейського Союзу.

    ТОП валют із найбільшою девальвацією. Минулого року щодо долара США найбільше девальвували окремі валюти острівних держав, латиноамериканських і центральноафриканських країн, а також Близького Сходу. Так, сурінамський долар втратив майже половину (48%) відносної вартості, сейшельська рупія – 35%, замбійська квача – 33%, аргентинський песо – 29%, ангольська кванза – 26%, вже згаданий бразильський реал – 24%, турецька й іракська валюти – близько 19%, білоруська, ефіопська, мозамбікська і суданська – біля 18%.

    Водночас, якщо поглянути на карту динаміки світових валют щодо американської, то можна побачити багато зеленого кольору. Це означає зміцнення валют окремих великих країн. Не дивно, що такий біржовий показник, як індекс долара (DXY), впав за минулий рік майже на 8% до 89,94 пункти. До розрахунку цього індексу входять євро, єна, фунт стерлінгів, канадський долар, шведська крона, швейцарський франк. Всі ці валюти, а також юань, австралійський та новозеландський долари зміцнили свої позиції щодо долара США у минулому році. Це стало одним з наслідків стрімкого зростання балансу Федерального резерву упродовж 2020-го одразу на $3,19 трлн (76,4%).

    “Ще один феномен минулого року – рекордне та алогічне подорожчання гурду. Це – валюта острівної держави Гаїті, що знаходиться в Карибському морі та є однією з найбідніших країн світу. У вересні-жовтні 2020-го тамтешній центробанк серією масштабних інтервенції змусив зрости курс гурду в 1,8 рази, аби різко здешевити вартість у національній валюті імпортних медичних препаратів та інших товарів. Однак загалом за 2020-й гурд номінально зріс до долара США на 32%”, – зазначають експерти НБУ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми