Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Українці почнуть відмовлятися від долара

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: долар, валюта

  За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, доларизація економіки може знизитися до 20-15% з нинішніх 40%.

  8721_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Про це вона написала у Facebook.

  “Гіперінфляція, недовіра до влади, різка девальвація, періодичні банківські кризи. Це причини, чому українці довіряють більше долару, а не національній валюті. Тому рівень доларизації банків в Україні залишається близьким до 40%. Є сподівання, що у найближчі рік-два це почне змінюватися. Для цього маємо всі передумови”, – написала Рожкова.

  За її словами, зниження ставок зробило гривневі кредити привабливішими, ніж у валюті. Крім того, вимоги НБУ знеохочують до використання долара.

  “Банки, залучаючи валютні вклади, обов’язково тримають на коррахунку у НБУ 10% від цих коштів. Для гривні – це нуль. Цьогоріч з’являться ненульові ваги кредитного ризику для валютних ОВДП”, – пояснила Рожкова.

  Вона також додала, що банки менше заробляють на валютному кредитуванні. Якщо раніше валюту можна було перевкласти у валютні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), то сьогодні їх дохідність знаходиться на історичному мінімумі. При цьому частину валютних коштів з метою диверсифікації та здійснення розрахунків банки змушені тримати за кордоном на коррахунках і часто доплачувати банкам-кореспондентам за цю послугу.

  У результаті, зазначила Рожкова, ставки за валютними депозитами наближаються до нуля, а деякі банки вводять додаткові комісії для клієнтів за обслуговування валютних рахунків.

  “Отже сьогодні іноземну валюту все менше вигідно мати. І банкам, і клієнтам”, – підсумувала вона.

  Рожкова зауважила, що хоча повної відмови від іноземної валюти не відбудеться, але зниження рівня доларизації з нинішніх 40% до прийнятних 15-20% – можливе за умови відсутності шоків та збереження макрофінансової стабільності.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми