Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Скільки грошей пересилають українські заробітчани

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Заробітчани переказують додому в 4 рази більше грошей, ніж Україна отримує прямих іноземних інвестицій, за оцінками Національного банку. Будь-яка гривня, витрачена на території країни, працює на нашу економіку,- каже в інтерв'ю журналу "Країна" доктор економічних наук, академік, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

  8721_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  - Близько трьох мільйонів українців працюють за кордоном. Ця цифра сформована на основі інформації податківців, Пенсійного фонду, оцінок незареєстрованої зайнятості. Оцінювати наслідки міграції можна з позиції конкретної людини, яка переїхала, її родини, поселення, звідки вона виїхала. Також - із позиції країни-донора, себто України, і з позиції країни, куди людина переїхала, та цілої цивілізації. Якби Ейнштейн свого часу не переїхав до США, він згорів би в концтаборі. Від його міграції цивілізація виграла.

  Якщо говоримо з позиції країни-рецепієнта, Польща виграє, бо українці заповнюють вакансії, де не хочуть працювати поляки. З позиції країни-донора посилюється депопуляція, часто руйнуються родини, формується так зване соціальне сирітство.

  Які плюси для нас? Це залежить від того, чи має мігрант зв'язки з батьківщиною і чи повертається. Статистика показує, що людина, яка прожила в Польщі кілька років, чомусь не кидає сміття на вулиці, не терпить хамства щодо себе. Ми дозволяємо з собою розмовляти, як з бидлом, мігрант - ні. Ця власна гідність швидко передається найближчому оточенню, якщо людина повертається.

  В Україні з одного боку зростає безробіття, з іншого - дефіцит робочої сили. Чому?

  - Це так зване структурне безробіття. Одних робочих місць бракує, для інших немає фахівців. Досі не розумію, звідки у нас ще є медики. У Польщі їм пропонують у 10 разів більшу платню. Навіть мова не потрібна. Німці, щоб залучити мігрантів із "третіх країн", вже не вимагають знання німецької. Тільки бригадир має знати її, інші члени - ні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми