Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

В Україні посилять вимоги до грошових переказів

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: грошові перекази

  Банківські транзакції українців будуть моніторити за оновленими правилами і протоколами вже з 1 липня цього року.

  3613_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Норми оновленого закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 361-IX і положення НБУ «Про здійснення банками фінансового моніторингу» № 65 від 19.05.2020 р. змінили деякі процеси контролю в частині:

  переказів коштів;
  здійснення віддаленої ідентифікації та верифікації;
  передачі інформації щодо публічних осіб, кінцевих бенефіціарних власників;
  призупинення операцій тощо.

  «Банки в посиленому режимі забезпечують зміни не лише внутрішніх нормативних документів, а й навчають персонал і намагаються максимально автоматизувати в АБС (автоматизована банківська система – ред.) оновлені контролі з фінансового моніторингу з огляду на внесені зміни», — розповіла виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

  При цьому вона зазначила, що вже сьогодні в банках є відповідні налаштування виявлення ризику клієнтів, однак зміни законодавства в сфері фінансового моніторингу викликали необхідність доопрацювання програмного забезпечення з залученням IT-фахівців (розробників АБС), проведення тестування систем, для чого потрібен додатковий час.

  З ініціативи банків НАБУ провела обговорення з НБУ про можливість перенесення термінів автоматизації, враховуючи навантаження на банки.

  «Зокрема, через вплив обмежувальних заходів (Covid-19), значно ускладнилася робота як банків, так IT-компаній (віддалений режим роботи, захворювання працівників). НБУ взяв до уваги проблеми ринку і подовжив терміни максимальної автоматизації необхідних процесів суб’єктів первинного фінансового моніторингу до 30 червня 2021 року. Відповідні зміни прийняті постановою НБУ № 2 від 12.01.2021 року», – уточнила Коробкова.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми