Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ повідомив суми готівки, які перебувають в обігу

 • Джерело: tsn.ua.  → Ключові теги: НБУ, готівка

  В Україні найбільше банкнот номіналом 200 гривень.

  3613_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb)


  Станом на 1 січня цього року 558,5 млрд грн перебувало в обігу на території України. З них банкнот  — 555,1 млрд грн (3 млрд шт.), а монет — 3,2 млрд грн (13,5 млрд шт.).

  Про це інформує пресслужба Нацбанку.

  Зазначається, що на одного українця припадало 72 банкноти та 149 розмінних і платіжних обігових монет. Тоді як на початок 2020 року — 70 та 182 штуки відповідно.

  В Україні найбільше банкнот номіналом 200 гривень, а серед монет — номіналом 10 копійок  (24% та 29,2% від загальної кількості в обігу відповідно).

  Від жовтня 2019 року в обігу з’явилося вже 65,3 млн шт. банкнот найвищого номіналу 1000 гривень. Це 2,2% від загальної кількості в обігу.

  У 2020 році готівка в обігу зросла на третину або 133,4 млрд грн. В НБУ пояснили, що збільшення готівки не є унікальним явищем. Аналогічні тенденції спостерігаються в більшості країн світу.

  "Це зумовлено як загальним зростанням фінансових заощаджень, так і попитом на ліквідні активи внаслідок невизначеності щодо поширення коронавірусу, тривалості карантину та відповідних обмежень. Через це готівка довше затримується в обігу", — йдеться у повідомленні.

  Проте обсяги коштів на рахунках банків також зростали, тому співвідношення готівки та грошової маси залишилося практично на рівні минулих років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми